MENU

Активна меншість показала, як швидко може подолати розбіжності й об'єднатися

1125 4

Два спостереження щодо акцій на Стерненків захист 23 лютого

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Валерій Пекар, повідомляє UAINFO.org.

1. Останнім часом активна меншість (моя формула "активна меншість визначає напрямок, пасивна більшість визначає темп" уже стала загальноприйнятою) була сильно розпорошеною: із кожного питання, із кожного приводу завжди була нагода пособачитися між собою; кожна подія не єднала, а розділяла все більше.

Читайте також: "Вирок Стерненкові – це ворожа спецоперація": юрист навів сім аргументів

Позавчорашній день продемонстрував, як швидко активна меншість долає старі обрáзи та розбіжності й об'єднується. Цього вівторка разом були люди, які ще за день до того не сіли би на одному гектарі.

Це погана новина для наших супротивників: вони думали, що суперечлива постать Стерненка, його часом радикальні й неприйнятні висловлювання сприятимуть подальшому розпорошенню й подрібненню. Вони прорахувалися.

Позавчорашнє зібрання аж надто своєю строкатістю нагадувало Майдан. Це сигнал, що зачепили за живе, адже в нас складно розгойдати й мобілізувати стомлену, зневірену та зайняту власними справами спільноту. 

Читайте також: Учора був лагідний протест, та якщо влада далі дратуватиме людей, "жовті жилети" та штурм Капітолію здадуться їй різдвяними колядками – журналістка

2. Коли викладаю 16–18-річним хлопцям і дівчатам, розумію, що для них Євромайдан – це історія. Така ж історія, як, скажімо, Крути. Вони тоді були дітьми й навряд чи долученими до контексту. Але Євромайдан, так само, як Крути, для них є символом цінностей. І 23 лютого вони вийшли за ці цінності.

Позачора було дуже багато молоді, яка не могла знати, як воно було сім років тому. Але ця молодь менш толерантна: так само, як Небесна сотня для них – герої давнини (бо звідтоді минуло ціле життя), так само медведчуки з портновими для них видаються якимись п'ятсотрічними дракулами, якимись повсталими з небуття зомбі (лише уявіть, що Медведчук і Стус є частиною однієї історії, а коли це було з позицій нинішньої молоді?).

Ми сприймали наших ворогів як поганих людей, а молоде покоління сприйматиме їх як нелюдів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини