MENU

Не для шоу: як львівський винороб переміг епідемію без спецефектів Степанова

1832 0

1623 року Львів охопила епідемія чуми. Вважають, що хворобу в наше місто із Кракова приніс тамтешній чернець-кармеліт. Уже за кілька днів захворіли 15 ченців із львівського монастиря кармелітів. Дуже швидко епідемія поширилася на все місто

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Всеволод Поліщук, повідомляє UAINFO.org.

Читайте також: Така різна позиція: як свого часу вчинив той, на честь кого названо шпиталь у Винниках

Багато містян утекли зі Львова, щойно стали зрозумілими масштаби хвороби. Точніше, втекли майже всі, хто міг собі це дозволити. Разом із багатіями втекли майже всі лікарі. Вшилася з Леополіса й більшість міських радників – за сучасними поняттями ці люди поєднували в собі депутатів міськради та членів міськвиконкому.

З усієї ради в місті залишилися лише помічник писаря Бартоломей Зіморович і радник Павло Боїм. Допомагати їм зголосився відомий у місті лікар Ян Алембек.

Міську еліту, звісно, найбільше здивувало рішення Боїма. Спадкоємець виноторгівельної імперії, він розширив бізнес свого батька за рахунок постачання зерна й худоби у Гданськ. Будував Каплицю Боїмів, одну з найкрасивіших будівель в історії Львова. Накупив помість біля Перемишля, Ряшева, мав власність у багатьох інших містах Центральної Європи. Паралельно провадив лікарську практику, зокрема під час королівських візитів до Львова виконував роль особистого лікаря короля.

Читайте також: Найкращі ліки проти епідемії: як соціальна відповідальність зупинила чуму

Боїм міг прожити в будь-якому куточку відомого на той час світу хоч усе життя, і ніхто б йому слова кривого не сказав. Але залишився в рідному місті в ті часи, коли не було ні скафандрів, ні вакцин із антибіотиками, ні навіть марлевих пов'язок. А шанси на виживання становили 50 на 50: або виживеш, або ні.

Разом із Зіморовичем, Алембеком і невеликою купкою інших міщан Боїм організовував карантинні заходи в Катедрі, полегшував страждання хворих тощо. Аж доки за кілька місяців епідемія не вщухла. Її таки пережила доволі значна частина містян. А Алембек, Зіморович і Боїм у майбутньому обіймали посаду міського голови Львова.

А знаєте, чим справа Павла Боїма відрізняється від поведінки Зоряни Скалецької, яка поїхала під час кризи на початку 2020-го в Нові Санжари, чи Максима Степанова, який уже цього року полетів до Індії особисто перевіряти вакцину? На відміну від міністра й екміністерки Павло лишився в місті не для шоу, а тому, що справді була необхідність. Хтось мав ухвалювати рішення в міськраді, а ще банально бракувало лікарів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Всеволод ПОЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини