MENU

Ситуація з COVID-19 на Західній Україні: у Львові розгортають два тимчасових госпіталі, на Закарпатті посилюють карантин та готуються до сортування хворих

502 0

Ситуація з COVID-19 на Західній Україні: у Львові розгортають два тимчасових госпіталі, на Закарпатті посилюють карантин та готуються до сортування хворих

На Західній Україні протягом кількох тижнів фіксується значне збільшення кількості важких хворих, які потребують госпіталізації.

Львів розгортає два тимчасових госпіталі для хворих на коронавірус. Як повідомляє Львівська міська рада, таке рішення прийняла регіональна комісія ТЕБ і НС, інформує UAINFO.org.

"Сьогодні ми прийняли рішення про розгортання двох тимчасових госпіталів. У міських поліклініках будемо збільшувати стаціонар. Буде прийнято рішення про облаштування мобільних лабораторій для тестування, зокрема, в аеропорту", - заявив член комісії.

За словами львівських медиків, хвороба почала прогресувати набагато швидше та агресивніше.

"Головним завданням є забезпечити достатню кількість ліжко-місць із піднесеним киснем. Зараз у наших лікарнях є 1 300 місць. З них 418 вже зайняті. На найближчі тижні ставимо собі головне завдання - збільшити їхню кількість, наскільки це можливо", - говориться в повідомленні.

Читайте також: Истребин: По реанимациям и ШВЛ Киев уже вышел на пик осени. Ничего хорошего впереди я не вижу. ИНФОГРАФИКА

А на Прикарпатті спецкомісія перевірить усі COVID-лікарні. Пов’язано це з тим, що Інформація про нестачу місць у лікарнях Івано-Франківської області для хворих на коронавірус начебто не відповідає дійсності. Про це голова ОДА Андрій Бойчук написав на своїй сторінці у Facebook.

При цьому він додав, що буде проведена інспекція у всіх медустановах, на базі яких проходять лікування інфіковані коронавірусом.

"З'явилася інформація про те, що в Івано-Франківську відсутні лікарняні ліжка для хворих на COVID-19. Повідомляю, що це не відповідає дійсності", - підкреслив Бойчук.

Він підтвердив, що в регіоні складна ситуація з поширенням коронавірусу, а в деякі дні кількість нових випадків інфікування доходила до критичної позначки.

"Непросту ситуацію загострювала інформація про те, що лікарні переповнені подекуди на 114%. Облдержадміністрація оперативно відреагувала на цю інформацію. Ми помітили в статистичних даних, які надають медичні заклади, деякі невідповідності", - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Шмигаль анонсував жорсткий локдаун через нову хвилю коронавірусу

Голова ОДА повідомив, що для з'ясування ситуації була створена відповідна комісія обласної державної адміністрації. У неї також увійшли представники Служби безпеки України та Національної поліції України. Основне завдання, яке отримала комісія, - з'ясувати причину розбіжності цифр від медзакладів у різних базах даних.

"Зараз ми не хочемо робити гучних заяв. Але, попри отримані дані, обласна державна адміністрація та правоохоронні органи проведуть перевірки у всіх закладах охорони здоров'я, які надають допомогу хворим з коронавірусом, щоб побачити реальну картину заповнення ліжко-місць по області", - пообіцяв Бойчук.

А у Закарпатті визнали, що ситуація із захворюванням COVID-19 - критична. Лікарні перевантажені, в середньому по області медустанови заповнені більш ніж на 80%, а потік нових хворих не знижується. В обласній лікарні бояться, що доведеться ввести медичне сортування і рятувати тільки тих, кого ще можна врятувати.

"Практично всі місця для кисневої терапії зайняті ... Кількість хворих зростає, кількість вільних місць в лікарнях падає. Лікарі в критичній ситуації. Вони фізично і морально виснажені. Давайте зупинимо ковід, або він зупинить нас", - закликає у Facebook головний лікар обласної лікарні Юрій Яцина.

Читайте також: В Украине подтвердили два первых случая "британского" штамма коронавируса

Головлікар нагадав, що в медицині катастроф є таке поняття, як медичне сортування, і не виключено, що закарпатцям доведеться дізнатися про цей принцип на практиці.

"Якщо можливості обмежені, то адекватне лікування надається пацієнтам, які перспективні для життя. Тобто вкрай важкі пацієнти можуть не отримати належну медичну допомогу ... Такі положення при надзвичайних ситуаціях", - пояснює лікар.

За словами лікаря, нова хвиля ковіду має ряд тривожних особливостей.

"Третя хвиля проходить зовсім інакше. Хворіють молоді люди та вмирають молоді люди", - додав Яцина.

Читайте також: Фурса: По вине коррупции и разгильдяйства у нас нет самых современных вакцин. Но это не значит, что не нужно вакцинироваться тем, что есть

Через тривожну ситуацію медики Закарпаття запропонували ввести в регіоні такі ж обмеження, як для "червоної зони" - з забороною на роботу більшості закладів, де можуть масово збиратися жителі.

Члени ужгородської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в онлайн-режимі провели позапланове засідання у зв'язку з ситуацією, що склалася на Закарпатті з захворюваністю COVID-19. За підсумками засідання регіональної комісії було рекомендовано, щоб область обмежила роботу ТРЦ і розважальних закладів, а громадське харчування працювало лише на доставку та на винос.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини