У Зеленського озвучили важливі аспекти подвійного громадянства
Юридичні аргументи на користь введення подвійного громадянства в Україні "можна знайти", і для цього є два важливі аспекти.
Як інформує UAINFO.org, про це заявив нардеп від фракції "Слуга народу", представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський в ефірі каналу "Україна 24".
За його словами, з одного боку, Конституція країни закріплює принцип єдиного громадянства, проте з іншого – варто подбати про українців, які проживають за кордоном.
"Тут треба виділити два аспекти. Перший – безумовно, не може бути громадянином іншої держави особа, яка обіймає посаду в органах державної влади, це загроза нацбезпеці. Якщо особа має два паспорти, то це повинно бути 100% підставою для припинення повноважень цієї особи як представника органів публічної влади", – сказав депутат.
Читайте також: Дмитрий Раимов: Двойное гражданство – последний шаг к окончательному развалу государственности
Проте звичайних громадян, за його словами, не можна позбавляти права мати два паспорти, щоб "не відштовхнути їх" від України.
"З іншого боку, ми маємо ситуацію, коли, можливо, мільйони громадян України мають громадянства інших країн світу. З погляду Конституції вони визнаються громадянами України. Але якщо ми будемо суворо стояти на позиції, що не може бути подвійного громадянства, то ми таким чином фактично відштовхуємо своїх громадян, які отримали громадянство інших країн", – сказав Веніславський.
Він висловив думку, що тоді як РНБО фактично ініціювала таку широку дискусію про можливість подвійного громадянства для українців, які не є представниками органів публічної влади, юридичні аргументи на користь введення подвійного громадянства можна знайти.
Читайте також: У "ДНР" хочуть позбавити прав жителів з паспортами України – ЗМІ
Нагадаємо, 1 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо подвійного громадянства українців, який передусім стосуватиметься тих, хто претендує на державні посади. Документом пропонується створити орган, який стежитиме за наявністю додаткового паспорта у таких осіб. Президент Зеленський поставив двомісячний дедлайн щодо приведення цивільноправового статусу осіб відповідно до норм законодавства.
Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що про подвійне громадянство з Росією йтися не може. За його словами, чиновники хочуть дозволити подвійне громадянство з країнами Європейського Союзу та з країнами, які є для України дружніми. Список цих країн залежатиме від деяких критеріїв.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки