Згортання діяльності СММ ОБСЄ гратиме на руку лише Російській Федерації, – МЗС України
У МЗС України назвали неприйнятним те, що деякі країни-учасниці ОБСЄ блокують продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на наступний рік.
Відповідну заяву оприлюднила прес-служба відомства, інформує UAINFO.org.
Як нагадали в міністерстві, нинішній мандат місії закінчується 31 березня.
Читайте також: ОБСЄ виявила 15 "Градів" і вісім "Жаб" окупантів у заборонених місцях
"У разі недосягнення консенсусу про продовження мандата, згортання діяльності СММ ОБСЄ гратиме на руку лише Російській Федерації. Незаконна військова діяльність збройних формувань РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України залишиться поза полем зору міжнародної спільноти, припиниться міжнародна фіксація порушень державою-агресором режиму припинення вогню, що може призвести до подальшої неконтрольованої ескалації", - сказано в заяві.
У МЗС додали, що сепаратисти постійно перешкоджали діяльності СММ, повністю блокували доступ її спостерігачів в анексований Крим, обмежували можливості спостереження в ОРДЛО, перш за все в районах, прилеглих до державного російсько-українського кордону, і заважали фіксації порушень прав людини.
Читайте також: Близько 50 російських снайперів постійно перебувають на Донбасі, – розвідка
"Вже від початку квітня ОБСЄ може втратити свій ключовий інструмент сприяння врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту. Непродовження мандата СММ завдасть серйозного удару авторитету ОБСЄ як регіональної безпекової організації, виконання безпекових положень Мінських угод та домовленостей Нормандського формату критично ускладниться без моніторингу місії", - наголосили в МЗС України.
Нарешті, міністерство закликало всі сторони відмовитися від деструктивної позиції, приєднатися до консенсусу і зробити можливим продовження діяльності СММ ОБСЄ в Україні.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки