MENU

Члени комітету Ради побачили загрозу нацбезпеці в питанні організації поставок продуктів харчування у ЗСУ

375 0

Члени комітету Ради побачили загрозу нацбезпеці в питанні організації поставок продуктів харчування у ЗСУ

Народний депутат України, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко (фракція "Голос") заявив про те, що проблема харчування в армії буде на контролі комітету.

Як повідомляє UAINFO.org, про це він написав у "Фейсбуці".

ВІн зазначив:" Багато у кого викликало цікавість, яке рішення було прийняте Комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки щодо проблеми з харчуванням в Збройних силах України під час засідання, яке відбулось 14.04.2021.

Поясню що вирішив Комітет.

Комітетом було прийнято рішення звернутися до Міністра Оборони України з рекомендацією розглянути питання щодо відповідності заступника міністра оборони Ігоря Халімона займаній посаді. Саме він відповідає за напрям роботи, що стосується харчування.

Читайте також: 19% від стандартів НАТО: що зроблено за президентства Зеленського

Чому комітет вирішив прийняти таке рішення?

Бо члени Комітету побачили в питанні постачання продуктів харчування до ЗСУ загрозу національній безпеці. Більше ніж 90% харчових продуктів постачається однією компанією-монополістом, а самі продукти дуже часто є непридатними для вживання.

До депутатів надходить велика кількість скарг військовослужбовців на якість харчування, стосовно невиконання зобов'язань постачальниками та на ігнорування цієї проблеми зі сторони Міністерства оборона України. Депутати, які відвідують позиції наших військовослужбовців, на власні очі бачили якісь продуктів, які постачаються у війська. Іноді вони взагалі були непридатними для вживання. Тому Комітетом була надана відповідна оцінка менеджменту Міністерства.

Читайте також: Тетяна Даниленко: Сподівання, що все буде ок і Путін не почне – оптимістичний план. "А что, б...я, если нет?"

Також, Комітет своїм рішенням визнав за потрібним звернутися до МОУ з проханням надати детальну інформацію щодо кількості повідомлень від військовослужбовців та складених актів щодо неякісного надання послуг із забезпечення харчуванням, а також вжитих заходів реагування. Крім того, запросили інформацію стосовно кількості підприємств, які виявили бажання взяти участь у тендерах на надання послуг з організації харчування військовослужбовців, яким підприємствам було відмовлено в участі та з яких причин їм було відмовлено.

Розглянули на засіданні й причини виникнення проблем з харчуванням, що також є результатами управління з боку МОУ. Управлінські рішення посадовців МОУ призвели до того, що за постачання продуктів у більш ніж 90% військових частин відповідає один постачальник. Депутати вбачають в цьому загрозу національній безпеці, оскільки у разі виникнення проблем у постачальника наші військовослужбовці можуть залишитись без харчування. На думку членів Комітету, реалізація теперішньої тендерної процедури закупівлі продовольчого забезпечення для ЗСУ містить ознаки грубого порушення законодавства України про захист економічної конкуренції. Тому Комітет вирішив рекомендувати МОУ привести реалізацію тендерних процедур у відповідність до законодавства.

Читайте також: Юрий Бутусов: Что должен делать Верховный Главнокомандующий и чего не делает Владимир Зеленский?

Крім того, Комітет вирішив звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо листа Київської прокуратури, який міг вплинути на результати проведення тендерів.

Триматимемо питання харчування в ЗСУ на контролі", - пише нардеп. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини