MENU

Новий фільтр. Кукурудза може очистити до 98% води – дослідження

966 1

Новий фільтр. Кукурудза може очистити до 98% води – дослідження

Відходи кукурудзи – стебла, листя, лушпиння і качани – малопридатні для комерційного або промислового використання. Вчені пропонують створювати з них "активоване вугілля" для очищення води.

Кукурудза займає третє місце за площею посівів в Україні. Однак більша частина врожаю, відома як кукурудзяна солома, в результаті утилізується або спалюється, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Кандіс Леслі Абдул-Азіз, доцент кафедри хімічної та екологічної інженерії в Каліфорнійському університеті керує лабораторією, яка присвячена поверненню в економіку різних продуктів, які зазвичай просто викидаються та забруднюють планету – наприклад, пластик або рослинні відходи.

Вчений разом зі своєю командою виявили, що відходи врожаю кукурудзи можна використовувати як чудовий фільтр для очищення води. Дослідники і раніше використовували їх як фільтр, але для підготовки матеріалу використовували більш тривалий процес повільного піролізу.

Читайте також: Планеты земного типа могут обладать встроенным "ликвидатором цивилизаций"

Нове біовугілля створюється набагато швидше завдяки гідротермальній карбонізації — обробці кукурудзяної соломи гарячим стислим струменем води під великим тиском. У такий спосіб фільтр стає більшим і має більші пори, що збільшує очищення води від ваніліну до 98%.

Читайте також: Глобальное потепление изменило ось вращения Земли

"Як інженери, ми повинні очолити розробку підходів, які перетворять відходи в цінні матеріали, паливо та хімічні речовини, які створять їм нову цінність і усунуть шкоду навколишньому середовищу, що наноситься сьогоднішньої моделлю "взяти-використати-утилізувати". Це може ще більше знизити нашу залежність від викопного палива", — коментує результати дослідження Абдул-Азіз.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube 

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини