Доступна іпотека під 7% може містити певні ризики для покупців, – експерт з нерухомості
Рішення Кабінету Міністрів України про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7% річних практично не вплинуло на ринок нерухомості в Україні, адже о одного боку такі кредити отримала вкрай мізерна кількість українців, з іншого боку сама програма іпотечного кредитування є певним чином спотвореною і може нести певні ризики для покупців.
Про це в ефірі українського телеканалу сказав фахівець ринку нерухомості Віктор Несін, передає UAINFO.org.
"Державна Програма "Доступна іпотека під 7% річних" поки що жодним чином не вплинула на ринок нерухомості. Також програмою скористались фактично одиниці покупців", – сказав він.
Читайте також: Як це в Британії. Оренда квартири в Лондоні, або Драма про клопів
Експерт загалом позитивним чином оцінив крок уряду щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7% річних, але застеріг щодо певних ризиків.
"Добре, що такі програми взагалі існують, бо керівництво країни начебто дивиться в сторону зниження процентних ставок по іпотеці, але проблема в тому, що це не іпотека в чистому вигляді. Іпотека – це коли йдете до комерційного банку, берете кредит і сплачуєте певний відсоток. В цьому ж випадку мова іде про певну компенсацію", - сказав він.
Читайте також: "Для родини з 5-ти осіб квартира на 120 кв. м – не розкіш", – експерт розкритикував принцип нарахування податку на нерухомість
Віктор Несін нагадав про наслідки реалізації програми пільгового молодіжного кредитування в межах функціонування Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який мав певні негативні наслідки.
"Коли вичерпався компенсаційний фонд, то людина залишилась з комерційним банком і тими високими відсотками сам на сам. Людей фактично підставили: вони брали кошти під одні відсотки, потім щось там «зламалось», і людина стала сплачувати комерційні відсотки. Я боюсь, щоб не повторилась аналогічна ситуація", - застеріг експерт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки