MENU

Перш за все необхідне виробництво літаків Ан-74 та Ан-140: експерт оцінив шанси на відродження авіапрому в Україні

1022 0

Перш за все необхідне виробництво літаків Ан-74 та Ан-140: експерт оцінив шанси на відродження авіапрому в Україні

Україна втратила контракти з Німеччиною, Азербайджаном, Саудівською Аравією і Туреччиною. Авіапром в країні перебуває в глибокій кризі.

Академік Національної академії наук за спеціальністю "літакобудування" і колишній президент-генеральний конструктор легендарної фірми "Антонов" Дмитро Ківа розповів "Апострофу", які шанси у країни на відродження авіапрому і що потрібно зробити для цього, інформує UAINFO.org.

За словами вченого, зараз не можна сказати нічого з абсолютною впевненістю, але необов'язково укладати нові контракти зі згаданими вище країнами.

"І хоча ми всі знаємо, що не можна двічі увійти в одну і ту ж річку, повертатися до цих питань все-таки необхідно. Потрібно шукати варіанти та компроміси. Втім, далеко не тільки з цими країнами потрібно розширювати співпрацю. Наприклад, ми свого часу багато співпрацювали з Китаєм, Індією, США, Канадою, Францією, Польщею і з Великобританією", - говорить Дмитро.

Читайте також: Павел Вернивский: Пока мы ноем и распускаем сопли, французы ищут способы, как занять нашу нишу в авиастроении

За його словами, фірмі "Антонов", наприклад, потрібно відновити серійне виробництво літаків в Києві та Харкові. Практично всі літаки, на яких доведеться міняти частково обладнання та двигуни, необхідно буде заново відчувати. Ківа додав, що багато також буде залежати від здатності нинішніх управлінців відновити втрачені зв'язки з іноземними партнерами та відновити спільні проєкти, але вже без Росії. Зате з використанням західних комплектуючих і вузлів.

"Взагалі, якщо говорити про розвиток, то перш за все, необхідне виробництво літаків Ан-74 та Ан-140, в тому числі із західними двигунами та обладнанням - щоб забезпечити роботу Харківського авіазаводу. Далі, розвиток виробництва літаків Ан-158 і Ан- 78, знову-таки, в тому числі із західними двигунами та обладнанням. Нарешті, необхідно розвивати проєкт літака Ан-188 - на базі Ан-70, і знову з західними двигунами та обладнанням ".

Читайте також: Высокие технологии по-украински: как производят начинку для самолетов АН. ВИДЕО

Ківа додав, що потрібно розглянути можливість співпраці з Ташкентським механічним заводом. Таким чином літаки були б серйозно модернізовані й в України могли б з'явитися і великі партнери - наприклад, Китай, Туреччина чи країни Європи.

"Ан-124 - вкрай важливий проєкт, тому що це літак, який формує ринок. І Україна цілком могла б впоратися з цим проєктом без РФ".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини