У військової ЗСУ, яка перейшла на бік Росії, окупанти забирають квартиру в Севастополі. ВІДЕО
Російські окупанти в Криму вирішили через суд позбавити квартири колишню військову Військово-морських сил України, яка у 2014 році перейшла на бік країни-агресора.
Як пише "Радіо Свобода", житло у Севастополі було отримано колабораціоністкою у 2007 році від третього президента України Віктора Ющенка, інформує UAINFO.org.
Тетяна Шевчук розповіла, що день, коли їй вручили ордер на службове житло після 11 років армії у званні старшого матроса, став для неї дуже щасливим. Адже до цього родина із трьома дітьми мусила мешкати в тісній 16-метровій кімнаті гуртожитку.
Жінка спершу працювала кухаркою, згодом – бухгалтеркою, а ще пізніше – зв'язківцем. Однак під час окупації Криму Росією вона вирішила залишитися в Севастополі, де живе з дитинства, і, зрадивши присягу на вірність Україні, перейшла на службу до ворога.
Читайте також: Россиян предупредили об опасности отдыха в Крыму
"Після "приєднання" до Росії я продовжила служити в Збройних силах РФ. Наша частина перейшла в підпорядкування "Бельбеку" (військового аеродрому. – Ред.), льотної авіації. Усе керівництво прийшло з Ростова. Ми вважалися інтегрованими. На нас весь час говорили: "Інтегровані, зрадники Батьківщини", – розповіла Шевчук.
А наприкінці 2014 року жінка впала і травмувала спинний та головний мозок, зазнала перелому основи черепа, а також шийних хребців. Зрештою вона оформила статус про інвалідність, адже ледь не втратила здатність пересуватися.
"Попри те, що у мене в медичній книжці було написано: "Старший матрос не може виконувати службові обов'язки", – начмед частини сказав: "Мене це взагалі не цікавить, одягайте форму і виходьте на шикування". Мені стало на службі зле, викликали швидку допомогу, а наступного дня мене вже забрали з інсультом у госпіталь", – поскаржилася жінка.
За її словами, у Збройних силах РФ їй навіть відмовляли в оформленні інвалідності, наполягали, щоб вона або виконувала свої обов’язки, або ж писала рапорт на звільнення.
Також перебіжницю обурило, що Росія обіцяла військовим, які перейшли на її бік, врахувати роки служби в українській армії, однак не дотримала свого слова.
Читайте також: Новости Крымнаша: "Дефицит продуктов вступает в нерушимый союз с дефицитом денег в карманах населения"
Жінка прослужила в ЗСУ понад 17 років і ще півтора року в армії окупантів. Після звільнення вона розраховувала на отримання житла або грошового сертифіката, втім нічого з цього їй не дали. Відтак, Шевчук та її діти залишилися в службовій трикімнатній квартирі від Ющенка.
Але і це тривало недовго. Адже 2014 року окупаційна "влада" Севастополя "націоналізувала" все державне українське майно, включно з квартирою жінки.
"2017 року я отримала документи, що квартира є власністю міста. Через суд я оформила договір соціального найму, оскільки на той момент Міністерство оборони (Росії. – Ред.) житлом мене не забезпечило", – розповіла колишня українська військова, яка зрадила присягу.
Зрештою все закінчилося тим, що жінці так і не вдалося оформити на себе українську квартиру – у січні 2019 року "влада" Севастополя передала весь багатоквартирний будинок у власність Міноборони Росії.
Тому тепер Шевчук судиться з окупаційною "адміністрацією" Севастополя та російським Міноборони й вимагає визнати, що квартиру, де вона проживає, незаконно перевели в службове житло. Однак російські військові вважають цю квартиру відомчою.
Читайте також: Стомахин: Генетический код. Именно в нем – главный корень зла, несомого Россией миру уже не первое столетие
"Вони вимагають звільнити житло, кажуть, що для мене та моєї родини ні в Севастополі, ні в Криму житла немає", – скаржиться ексвійськова.
Єдине, що запропонувало жінці Міноборони РФ, – це переїхати у квартиру меншої площі, на четвертому поверсі та в протилежному кінці міста. Але вона відмовилася.
"Під час переходу (на службу Росії. – Ред.) говорили: "Не переживайте, ви не будете нічим утиснуті. Вас ніхто не виселятиме з житла". Але виходить, що ми як люди третього сорту", – невдоволена Шевчук.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки