MENU

США не ввели санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2". Але запевняють, що продовжать протидіяти проєкту

256 1

Сполучені Штати підтвердили, що не оголошуватимуть санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника. У поясненні такого кроку зазначається, що відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США.

Про це йдеться в пресрелізі Державного департаменту США з нагоди представлення Конгресу доповіді про накладання санкцій проти Росії, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

У доповіді, зокрема, оголошується зняття санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», та її керівника Маттіаса Варніґа, якого західні ЗМІ називають союзником російського президента Володимира Путіна.

Водночас Держдепартамент США оголосив про накладання санкцій проти чотирьох суден та чотирьох юридичних осіб, які залучені в прокладання російського газогону. Серед останніх — Морська рятувальна служба РФ.

Сама доповідь щодо санкцій ще не викладена у відкритому доступі, але Reuters і CBS із посиланням на джерела назвали чотири підсанкційні кораблі: «Балтійський дослідник», «Владислав Стрижов», «Юрій Топчев» і «Академік Черський».

Читайте також: Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?

Державний секретар Ентоні Блінкен вважає, що відмова від санкцій проти Nord Stream 2 AG та Варніґа «відповідає національним інтересам США». Це також свідчення прихильності Штатів до енергобезпеки Європи й ідеї відбудови альянсів із європейськими союзниками, вважає він.

«Ми продовжимо чинити опір завершенню проєкту ["Північного потоку-2"], який послабить енергобезпеку Європи, України й східного флангу НАТО і ЄС. Наш спротив "Північному потоку-2" незмінний», — наголосив Блінкен.

Про відмову США вводити санкції проти Nord Stream 2 AG та її керівника в останні два дні написала низка ЗМІ, зокрема AxiosPoliticoReuters і Bloomberg. Пізніше її підтвердила німецька сторона.

Як коментують рішення щодо санкцій «Північного потоку-2»?

Одним із перших у США відмову від санкцій проти Nord Stream 2 AG підтвердив сенатор Боб Менендес. Він виступив проти такого рішення і закликав його скасувати.

«Адміністрація заявляла, що газогін є поганою ідеєю і є російським проєктом поширення свого руйнівного впливу. Я з цим погоджуюсь, але не розумію, як сьогоднішнє рішення покращить зусилля США з протидії російській агресії в Європі», — сказав конгресмен.

Читайте також: Суперечить інтересам ЄС та може підірвати Україну, – Блінкен про "Північний потік-2"

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас раніше вже привітав рішення Вашингтона, назвавши його кроком назустріч Берліну. Він також зазначив, що «Північний потік-2» є єдиним питанням, через яке у США й Німеччини є суттєві протиріччя

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво впродовж майже року було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.

У 2021 році Штати розширили перелік компаній, що підпадають під санкції. Зокрема, вони стосуватимуться компаній, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування проєкту, модернізації або встановлення зварювального обладнання на суднах, що завершують будівництво «Північного потоку-2».

Окрім цього, Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії.

Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини