MENU

У МОЗ остаточно визначилися з датою запуску "е-лікарняних"

344 0

У МОЗ остаточно визначилися з датою запуску "е-лікарняних"

Процес ліквідації паперових лікарняних в Україні буде поступовим. Влада пропонує встановити терміни для застосування перехідної моделі формування і видачі електронних листків непрацездатності.

Як повідомляє Оbozrevatel, це випливає з оприлюдненого на сайті Міністерства охорони здоров'я проєкту наказу, яким планують врегулювати деякі питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Зараз документ проходить громадське обговорення, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Рада дозволила брати відпустку при народженні дитини батькові й іншим членам родини

Зокрема, проєктом встановлюється, що при наявності відповідної технічної можливості формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків є обов'язковим:

  • з 1 червня 2021 року – на період дії перехідної моделі роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність та лікарняними листками, виданими в паперовій формі, яка триватиме до 31 серпня цього року, для закладів охорони здоров'я, які в установленому порядку підключені до електронної системи охорони здоров'я;

  • з 1 вересня 2021 – для всіх закладів охорони здоров'я.

При цьому, згідно з документом, технічна можливість виникає з дати оприлюднення на вебсайті електронної системи охорони здоров'я (eHealth) інформації про підключені до центральної бази даних електронних медичних інформаційних систем і відповідному розширенні їхніх функціональних можливостей. Технічні вимоги до функціоналу таких систем будуть визначатися окремо Національною службою здоров'я.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту наказу, сьогодні суттєвою проблемою в державі є фальсифікація паперових лікарняних. Разом з тим, поширені масові практики "продажу" підроблених лікарняних і необґрунтованої видачі справжніх лікарняних недобросовісними лікарями.

Читайте також: Заразність COVID-19. Комаровський розповів про принципово нове ставлення до оцінки шляхів поширення коронавірусної інфекції

Так, за 9 місяців 2020 роки від страхувальників прийнято заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення для більш ніж 1,6 млн застрахованих осіб на суму 10,7 млрд грн. За порушення порядку видачі та продовження листків непрацездатності за 9 місяців 2020 року до дисциплінарної відповідальності притягнуто 116 лікарів.

У МОЗі очікують, що впровадження електронних лікарняних сприятиме:

  • запобіганню зловживань при видачі листків непрацездатності;

  • забезпеченню оформлення медичного висновку про тимчасову непрацездатність з першого дня звернення громадянина і запобіганню його відкриття заднім числом;

  • отриманню швидкого доступу до даних про пацієнта, достовірного обміну такими даними в електронному вигляді;

  • діджіталізаціі сфери охорони здоров'я та зменшення навантаження на медичних працівників з-за впровадження електронних форм медичної документації;

  • зменшенню витрат з держбюджету на закупівлю паперових форм бланків листків непрацездатності.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини