MENU

"Нічну варту" Рембрандта колись обрізали, щоб вмістити на стіні. Тепер штучний інтелект повернув їй оригінальний вигляд

1402 1

Фото картини Рембрандта "Нічна варта", на якому пунктирна лінія демонструє, які її частини допоміг відновити штучний інтелект, Амстердам, 23 червня 2021 року. Фото: AP Photo/Peter Dejong

Одній з найвідоміших картин пензля нідерландського художника Рембрандта Гарменсзона ван Рейна «Нічна варта» вперше за 300 років повернули оригінальний вигляд. У цьому допоміг штучний інтелект.

Як пише Reuters, дослідники змогли за допомогою ШІ відновити відсутні частини картини. На цілісне полотно тимчасово можна подивитися у Державному музеї в Амстердамі,  інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

Рембрандт закінчив роботу над великим полотном, на якому зображений капітан міської міліції Амстердама зі своїми людьми, у 1642 році.

Нині картина вважається одним з найцінніших шедеврів Золотого століття Нідерландів. Однак до нас вона дійшла не цілісно, оскільки від полотна у 1715 році відрізали краї з усіх чотирьох сторін, щоб вмістити між двома дверми в мерії Амстердама.

"Нічну варту" Рембрандта колись обрізали, щоб вмістити на стіні. Тепер штучний інтелект повернув їй оригінальний виглядДиректор Державного Музею в Амстердамі Тако Діббітс під час презентації відновлених за допомогою штучного інтелекту частин картини Рембрандта "Нічна варта", Амстердам, 23 червня 2021 року. Фото: AP Photo/Peter Dejong

Читайте також: У Британії створили першого робота-художника. ФОТО

Відрізані смуги знайти не вдалось, але інший художник того часу зробив копію картини. Тепер реставратори та IT-фахівці використали копію у поєднанні зі стилем Рембрандта, щоб відтворити втрачені частини.

«Це ніколи не стане оригіналом, але я думаю, що це дасть вам інше уявлення про композицію», — сказав директор музею Тако Діббітс.

Як кажуть експерти, центральна фігура на картині — капітан Франс Баннінк Кок — разом з відновленими краями тепер здається менш головною. Це робить композицію більш динамічною. Відновили також фігуру барабанщика, що входить у кадр праворуч.

Ще три відновлені фігури, які тепер повернулися на картину, не надто деталізовані та є випадковими свідками зображеної події. За словами Діббітса, саме таким ефектом Рембрандт хотів залучити глядача до того, що відбувається на картині.

Читайте також: Фінляндія розпочала грандіозний експеримент в галузі штучного інтелекту

Старший науковий співробітник Державного музею в Амстердамі Роберт Ердманн пояснив, як створили відсутні частини та виставили їх у музеї так, щоб доповнити оригінальне полотно.

Так, спочатку «Нічну варту», а також її копію ретельно відфотографували. Потім дослідники масштабували зображення.

Штучний інтелект допоміг наблизити втрачені частини до стилю Рембрандта, а вже фахівці визначили, який варіант такої реставрації обрати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Нromadske.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини