MENU

Сергій Руденко: Відставка Авакова – крок Зеленського до узурпації влади

940 10

Сергій Руденко: Відставка Авакова – крок Зеленського до узурпації влади

Верховна Рада України прийняла відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У своєму зверненні до парламенту глава МВС не пояснив причини, що спонукали його піти з посади, обмежившись лише промовистою фразою: "Честь маю!". Вона адресована, очевидно, тим, хто наполіг на його відставці. Хай там який справжній мотив відставки Авакова, зрозуміло одне: зі зміною глави МВС баланс сил у владі буде остаточно порушено. Після відставки міністра внутрішніх справ команда Зеленського де-факто зосередить у своїх руках абсолютно всі важелі управління країною.

Про це для Deutsche Welle пише Сергій Руденко, інформує UAINFO.org

Останній з могікан

Арсен Аваков - єдиний міністр в історії незалежної України, який протримався на своїй посаді так довго - сім з половиною років. Прийшовши в МВС відразу ж після Євромайдану, він пережив одного виконувача обов'язків глави держави, двох президентів, чотирьох прем'єрів і п'ять урядів. Володіючи гострим політичним чуттям, Аваков методично зміцнював своє місце і вплив в українській владі, не уникаючи при цьому публічних конфліктів з Порошенком, Саакашвілі та іншими політиками. Він ніколи не був "ручним" і намагався вести свою гру.

На президентських виборах 2019 року Аваков зробив ставку на Володимира Зеленського. Позиція глави МВС багато в чому й визначила підсумок кампанії, під час якої поліція доклала максимум зусиль для руйнування виборчої інфраструктури Петра Порошенка. Маючи в підпорядкуванні Національну поліцію, Національну гвардію, держслужби з надзвичайних ситуацій і з міграційних питань, Аваков виглядав сильним і надійним партнером для політика-початківця Зеленського. Але минуло всього два роки, і політична опора перетворилася для президента в політичну перешкоду.

Читайте також: Отставка Авакова нужна властям с целью погасить большие скандалы – генерал СБУ

Треба сказати, що Аваков завжди був чужорідним тілом в команді шостого президента України. У політичних кулуарах його жартівливо називали "дорослим" серед "дітей", які прийшли в 2019 році до влади. Але "діти" виросли, зміцніли, відчули смак влади і грошей. Їм вже не потрібна опіка Авакова в політичній пісочниці. Особливо в умовах, коли команда Зеленського починає думати про другий похід свого шефа в президенти. Хоча, можливо, саме Арсен Борисович у підсумку й вирішить політичне майбутнє Володимира Олександровича. До слова, за однією з версій, Зеленський попросив Авакова піти у відставку після того, як поліція тричі за останній місяць затримувала депутатів від "Слуги народу" через підозри в керуванні автомобілем в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Ангел або чорт?

Про роль Арсена Авакова в новітній історії України, очевидно, ще напишуть фахівці. Як і у будь-якого політика, у нього є свої світлі і темні сторони. У непростому 2014 році Арсен Борисович був одним з тих, хто втримав ситуацію в країні під контролем після втечі Януковича. Він стояв біля витоків створення добровольчих батальйонів, які відіграли важливу роль у війні на Донбасі. У 2015 році під його керівництвом була запущена реформа МВС, яка, на жаль, так і не привела до повного руйнування міліцейської системи, створеної в Україні ще за часів СРСР.

На тлі всього цього Національне антикорупційне бюро звинувачувало сина Авакова - Олександра в причетності до розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків для Національної гвардії України. Самого ж Авакова громадські активісти називали не інакше як "чорт" через численні провали його підлеглих і вимагали від президента відставки міністра. В останні два роки - зокрема й через справу журналіста Павла Шеремета. МВС публічно звинуватило у причетності до вбивства волонтера Юлію Кузьменко та військовослужбовців Андрія Антоненка та Яну Дугарь. Їхня провина досі не доведена, але вони залишаються під арештом.

Читайте також: Почему уходит Аваков и какие ожидаются другие отставки во власти

Не виключено, що після відставки ми дізнаємося багато цікавого й про самого Авакова. Адже для Зеленського ексміністр МВС був і залишається серйозним політичним конкурентом, який володіє достатньою інформацією і про президента, і про те, що відбувається в країні.

Небезпечна гра Зеленського

Відставка Авакова відкриває нові перспективи перед командою Володимира Зеленського. МВС був останнім бастіоном в українській владі, який через низку суб'єктивних і об'єктивних причин не могли взяти "слуги народу". Після призначення Монастирського главою МВС весь силовий блок в країні опиниться в одних руках, чого не було з часів Віктора Януковича.

Відставка Авакова - серйозне випробування для команди Володимира Зеленського. Досі голові МВС вдавалося утримувати баланс сил у владі. Тепер цей баланс порушено. Зеленський і його команда опинилися за крок від повної узурпації влади. І схоже, ніхто, крім вулиці, їх вже не зупинить. Не виключено, що серед протестувальників виявляться і Аваков і сили, які він контролює поза МВС.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій Руденко, Deutsche Welle


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини