MENU

Дипломат про "Північний потік-2": Україні треба готуватися до найгіршого. ВІДЕО

2036 1

Дипломат про "Північний потік-2": Україні треба готуватися до найгіршого. ВІДЕО

США і Німеччина не мають наміру заважати Росії у добудові газопроводу, вважає Олег Шамшур.

Україна має до останнього протистояти запуску російського газопроводу "Північний потік-2", але готуватися до найгіршого сценарію. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів український дипломат Олег Шамшур, коментуючи переговори президента США Джо Байдена і канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо "Північного потоку-2", інформує UAINFO.org.

"Треба бути реалістами. Обговорення цієї проблематики на саміті Меркель та Байдена якраз засвідчило те, що вплив цього обговорення на долю "Північного потоку-2", на місце в ньому України, воно в принципі нульове. Тобто нічого не змінилося. Фактично Німеччина і Сполучені Штати зафіксували свої розбіжності, дали якісь такі абстрактні загальні обіцянки врахувати наші інтереси... Це все чудово, але по суті нічого не змінилося", - заявив Шамшур.

Читайте також: Байден и Меркель подписали Вашингтонскую декларацию. О чем договорились и что ждет Украину?

Водночас дипломат підкреслив, що "є ще деякі можливості, і треба боротися до кінця проти цього ганебного проєкту".

"Є певні можливості до завершення процесу будівництва насамперед через відновлення або посилення американських санкцій. Плюс на стадії введення чи застосування законодавства ЄС, скажімо, через сертифікацію цього проєкту. Але це дійсно тільки можливості. Реалізація цих можливостей залежить від бажання і волі ключових гравців. І наразі я такого бажання не бачу ані з боку перш за все Німеччини, ані з боку Сполучених Штатів, для яких відновлення трансатлантичного партнерства, відносини з Німеччиною в цьому випадку переважають", - заявив він.

Читайте також: Джордж Буш-младший раскритиковал Германию за Северный поток–2: "Это ошибка"

За словами Шамшура, "треба боротися до останнього, але треба готуватися до найгіршого".

"Це проєкт не економічний, а перш за все політичний. Треба готуватися до існування в реальності з "Північним потоком-2", - вважає дипломат.

Нагадаємо, президент США Джо Байден і канцлер ФРН Ангела Меркель під час переговорів у Вашингтоні обмінялися думками з приводу проєкту газопроводу "Північний потік-2". За словами Байдена, вони погодилися з Меркель щодо того, що не можна дозволяти Москві використовувати енергетику для тиску на сусідні країни. Меркель зазначила, що у ФРН та США різні думки з приводу "Північного потоку-2".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини