MENU

"Північний потік-2" економічно вигідніший для Європи у порівнянні з українським маршрутом, – експерт з питань енергетики

1214 2

"Північний потік-2" економічно вигідніший для Європи у порівнянні з українським маршрутом, – експерт з питань енергетики

У зв’язку із будівництвом "Північного потоку-2" вартість газу для кінцевого споживача в Європі та промисловості залишиться на тому ж рівні, разом із тим український маршрут транзиту газу із РФ є менш вигідним для Європи порівняно із "Північним потоком-2".

Про це в ефірі українського телеканалу сказав експерт з питань енергетики Дмитро Марунич, передає UAINFO.org

"Газ для Європи буде коштувати стільки, скільки він коштує на біржі. Але на жаль, український маршрут транзиту газу з точки зору екології й економіки є більш витратним, аніж інший. Наприклад, ми маємо 7-8 компресійних станцій, а на "Північному потоці-2" – лише одна станція", - сказав він.

Читайте також: Фурса: Украину предали. Новый пакт Молотова-Риббентропа. Серьезно? 

За словами експерта, газопровід "Північний потік-2" буде побудований до кінця літа і запущений до кінця року, що однозначно вплине на Україну.

"Інша справа, який обсяг буде використовуватись. Тому що зараз є певні обмеження з боку Європейської комісії і Газової директиви Євросоюзу. Це дає певні підстави сподіватись, щоб газопровід використовувався не на повну потужність, і обсяг транзиту буде меншим за 55 млрд кубометрів газу у рік", - сказав він.

Водночас Дмитро Марунич наголосив, що у документах Європейської комісії відсутнє жорстке обмеження щодо використання потужності трубопроводу.

Читайте також: В случае с "Северным потоком-2" надо было бить во все колокола еще 5-6 лет назад. И это уже урок на будущее – Владимир Фесенко 

"Сама Єврокомісія буде вирішувати, на який обсяг може бути використано трубопровід "Північний потік-2". Ці питання – виключно у компетенції Єврокомісії чи регулятора ФРН. Дискусія складна, ще буде продовжуватись, і однозначного вирішення питання не існує", - завершив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини