Епіфаній розвінчав міф про дату хрещення Руси-України
Християнство в Київську Русь приніс не Володимир Великий. На українських землях проповідував ще апостол Андрій Первозваний.
Міфи про хрещення Київської Руси розвінчав Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.
Допис про те, звідки ж насправді прийшло християнство до наших предків, опублікували на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook, інформує UAINFO.org.
"Ця подія фактично стала моментом духовного народження нашої держави. Неможливо применшити заслуги святого князя Володимира Великого, завдяки якому християнство стало загальнодержавною релігією, стимулювавши стрімкий розвиток духовного життя, культурних і торговельних шляхів, освіти, науки, письменства, сприяючи розбудові дипломатичних контактів з усім християнським світом", - йдеться в дописі.
Можна говорити про те, що після хрещення Руси-України 988 року була остаточно заснована Київська митрополія.
"Але сама наша Українська православна церква, її коріння й витоки направду сягають набагато глибше, аж до часів проповіді на українських землях святого апостола Андрія Первозванного. Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Руси-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі", - наголошують у ПЦУ.
Читайте також: "Почаївська лавра могла стати українською в 1992 році" – професор Петро Кралюк
За кілька десятиліть до нього, 955 року, хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала Боже слово серед народу.
Століттям раніше християнську віру прийняв князь Аскольд. І за неї постраждав, ставши одним з перших київських мучеників.
У тому ж таки ІХ столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій, і під час подорожі до Херсонеса ще 861 року святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані "руськими письменами".
"Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988-го. Хрещення Руси-України стало підсумком тривалого процесу зростання церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розбудови", - підсумували в ПЦУ.
Читайте також: С РПЦ и ее задачами все ясно, но почему власти допускают это безумие?, – Казанский о проведении крестного хода в Киеве
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки