MENU

Микола Маломуж: "Україна повинна бути щохвилинно готовою до наступу РФ і бойовиків"

892 2

Микола Маломуж

Україна повинна бути готовою до можливого поновлення наступу Російської Федерації на Сході України, про що свідчать недвозначні заяви президента РФ Володимира Путіна і факт регулярних навчань поблизу кордону з Україною. Тому Україні критично важливо оновити і посилити систему оборони і безпеки у вкрай стислі терміни.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказав голова Служби зовнішньої розвідки України з 2005 по 2010 роки Микола Маломуж, передає UAINFO.org.

"Ми щоденно повинні бути готові до відсічі, а отже – удосконалювати свою систему безпеки і оборони, особливо новітніми видами озброєннями, техніки, новітніми ракетними можливостями, а також ефективними військами – це те, що забезпечить нам системну оборону і безпеку та не допустить можливої провокації з боку бойовиків", - сказав він. 

За словами військового, бойовики продовжують здійснювати регулярні обстріли на Сході України, що здійснюється з метою "провокації та демонстрації того, що бойовики готові до активних дій".  

Читайте також: "Маємо готуватися до повномасштабної війни": волонтер озвучила тривожний прогноз щодо Донбасу

"На додачу це часто інспірується Російською Федерацією, щоб змушувати Україну іти на певні поступки в межах Мінського переговорного процесу. Але ми повинні реагувати адекватно, за необхідності давати відсіч, а також демонструвати, що готові протистояти агресивним діям", - сказав він.  

Микола Маломуж водночас уточнив, що зазначені дії "принципово не вирішують проблему миру в Україні". А тому вкрай важливо посилювати тиск України на міжнародному рівні.  

"Ми повинні просувати з нашими партнерами питання щодо формування єдиного фронту, де будуть розглядатись не лише питання Сходу, але і Криму. Тут необхідно розглядати питання підтримки інших часників – США, Британії, ЄС, Туреччини, Китаю, Японії – тобто країн-учасників, сере яких дійсно Росія буде грати за спільними правилами і де будуть розглядатись загальні безпекові інтереси як то недопущення розгортання глобальної війни. Адже Україна – це гаряча точка, яка може бути місцем протистояння між РФ і НАТО. Йдеться якраз про інтереси США, ЄС і інших країн світу – недопущення глобальних радикальних дій і конфронтації в регіонах", - впевнений він. 

Читайте також: Тихановская: Режим Лукашенко может использовать присутствие войск РФ в Беларуси для шантажа западных соседей и Украины

Український військовий додав, що продовження облаштування позицій бойовиками і проведення регулярних навчань на західних теренах Росії і Білорусії "якраз і передбачають сценарій 

"Можливі провокації з їх боку, тому слід бути готовими до більш потужних протистоянь, і можливо розширення не лише кількості обстрілів, але і наступу техніки та озброєння навіть у порушення Мінських угод. Росія демонструє, що вони готові в цьому регіоні посилити свою військову складову і фортифікаційні споруди, нові технічні засоби і новітнє озброєння", - наголосив він.   

"Фактично РФ погрожує Україні, що якщо ми розпочнемо якісь операції із визволення цих територій, то вони зможуть задіяти не лише позиції бойовиків, але і ресурси РФ, про що неодноразово заявляв Путін і його представники Ради безпеки", - завершив Микола Маломуж.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини