MENU

"Соромно за свою країну... Я – один у полі воїн проти цілої армії", – українська фіналістка Олімпіади Анна Рижикова

2198 1

Фінал 400 метрів з бар'єрами за участю двох українок – Анни Рижикової та Вікторії Ткачук - став історичним. Уперше Україна була представлена на такому рівні двома бігунками. Українські атлетки зайшли у фінал з сьомим-восьмим результатом.

У фіналі Олімпійських Ігор на цій дистанції обом українкам вдалося покращити свої результати. Рижикова перемістилася на п'яте місце, вибігши з 54 секунд, те саме вдалося і Ткачук, яка оновила особистий рекорд кар'єри.

Для Анни Рижикової Олімпіада в Токіо стала особливою. Вона повернулася до виступів на цьому рівні після бронзової нагороди в Лондоні (естафета 4х400 метрів), у Ріо-де-Жанейро українська бігунка не виступала.

Після забігу Рижикова дала коментар Суспільне Спорт, у якому розповіла про емоції від забігу. Українка наголосила: задоволена тим, як виклалася на дистанції, але розуміє - відсутність медалі від неї означає, що про неї одразу ж забудуть, інформує UAINFO.org.

"У Ріо я навіть не доїхала, бо травмувалася перед самим відбором. Тут вже все склалося, я перед собою чесна, виклалася на всі відсотки, що можливо. Боролася. Результат - не можу сказати, що я себе десь пожаліла або припустилася грубих помилок. Це високий результат, дуже високий результат і конкуренція. Розумію, що немає медалі, і завтра про мене усі забудуть, але п'яте місце на Олімпіаді - дуже високий і крутий результат. Давно такого не було Олімпіаді".

Рижиковій не вдалося учетверте за рік оновити особистий рекорд на дистанції. На етапі Діамантової ліги у Флоренції українка вибігла навіть з 53 секунд. Проте результат Анни на Олімпіаді-2020 є другим найкращим у її кар'єрі.

"Хотілося ще трішечки відсунути національний та свій особистий рекорди. Але це вже такі секунди надвисокі, що ти їх не можеш бігти щодня або щоразу. Це повинно скластися до найменших дрібничок. Тому сьогоднішній результат - теж дуже високий. Не знаю, три кола... Олімпійські Ігри - зовсім інші змагання, психологічний тиск і тут, я себе не заспокоюю, такі нам зробилися важкі умови, бігати дуже рано. А сьогодні, навіть на розминочному стадіоні, повторювали, що найспекотніший день, заходьте в тінь, охолоджуйтесь. Зробила все, що змогла". 

Читайте також:  Україна вперше в історії залишилася без медалей зі спортивної гімнастики на Олімпійських іграх

Щодо конкуренції на змаганнях, то Рижикова визнала: боротися за вищі місця з такими суперницями досить важко. І звернула увагу на те, що американські бігунки долають дистанцію на зовсім іншому рівні - Сідні Маклафлін пробігла її з новим світовим рекордом.

"Знаю, що американки трішечки на іншому рівні. І це цілком очікувано: у них висока конкуренція між собою, вони не хочуть одна одній поступатися. Очікувався світовий рекорд. Якщо чесно, побачила лише перший результат одним оком, а інші ще не передивлялася".

Рижикова також наголосила, що в Україні на відміну від інших країн, не створюються умови для того, щоб показувати найвищі результати. І в якості прикладу навела нідерландку Фемке Бол - бронзову призерку Ігор у Токіо.

"Не дуже хотілося б це казати, але соромно за свою країну. Коли ми виїжджаємо на старти, за мною стоїть тренер, масажист, моя сім'я у якості підтримки. А на них працює ціла команда. Виходить, що я один у полі воїн проти цілої армії. Фемке - дуже сильна, і як людина вона гарна, і як спортсмена. Молода та гарна, висока і тренується, не скажу, що вона лежить і нічого не робить. Але я сама собі шукаю засоби відновлення, роблю все з тренерами, масажистами, з тими людьми, яких сама знайшла і мені допомагають. А вони з цього приводу навіть не задумуються, за них все це робить науковий підхід - це трішки може пояснити сьогоднішнє місце. Нікого не звинувачую, це правда життя така".

Рижикова і Фемке Бол під час змагань на этапі Діамантової ліги в Осло (Норвегія)

Читайте також: Син просив: українка Алла Черкасова здобула для України шосту "бронзу" на Олімпійських іграх в Токіо. ФОТО

Щодо подальших планів та виступів на Олімпіаді-2024, то Рижикова коротко відповіла, що дасть конкретну відповідь на це запитання після завершення сезону.

Хто така Анна Рижикова

  • 31-річна українська бігунка, представниця Дніпропетровської області в бігу на 400 метрів з бар'єрами.
  • Для Рижикової Олімпіада у Токіо - друга в кар'єрі. У Лондоні в 2012 році вона не відібралася у фінал 400 метрів з бар'єрами, а ось у естафеті 4х400 метрів стала бронзовою призеркою.
  • Серед найвищих досягнень Рижикової - п'яте місце на чемпіонаті світу-2013 у бігу на 400 метрів з бар'єрами, а також четверте в естафеті 4х400 метри (чемпіонат світу у приміщенні в 2018 році).
  • У 2021 році Рижикова оновила два особисті рекорди - на дистанціях 400 метрів з бар'єрами та 400-метрівці.
  • На Олімпіаді-2020 Рижикова також відібралася на дистанцію 400 метрів, але відмовилися від неї, зосередивши увагу саме на 400 метрів з бар'єрами.

Четвер, 5 серпня. Рижикова та Ткачук у складі збірної України бігтимуть півфінал естафети 4х400 метри

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини