MENU

Свідомі українці закінчилися? Чому в регіонах не вдається прискорити вакцинацію

906 2

Свідомі українці закінчилися? Чому в регіонах не вдається прискорити вакцинацію

В Україні хоч і повільно, але продовжує зростати захворюваність на коронавірус. Багато лікарів прогнозують, що вже восени країну чекає новий спалах епідемії. Тому вкрай важливо, щоб якомога більше громадян зробили щеплення до кінця літа. І якщо вакцин для масової імунізації вже досить, то ось із бажанням українців посилити свій імунітет спостерігаються проблеми.

Як інформує UAINFO.org, детальніше в питанні розбиралось видання Оbozrevatel.

Приблизно з середини липня цифри захворюваності на COVID-19 стали потихеньку повзти вгору. Поки заспокоює лише той факт, що на цьому тлі не росте смертність. Однак сама кампанія з вакцинації йде дуже повільно, особливо це стосується деяких західних і східних областей.

Волонтерка Вікторія Шинкаренко розповідає, що в Рівному зараз у пунктах вакцинації практично немає охочих робити щеплення.

"Ситуація дуже важка, люди не йдуть вакцинуватися. У березні та квітні, коли тільки з'явилися перші вакцини, ми провели рекламні кампанії. Вакцинувати публічних людей, показали це в соцмережах, ЗМІ. Потім, коли дозволили робити щеплення військовим, показово за один день прищепили більш ніж 100 осіб. Допомагали медикам закривати дози – обдзвонювали людей, щоб вони прийшли та зробили щеплення залишками дози у флаконі, щоб не викидати їх. Так вакцину отримали приблизно 3 тисячі осіб.

Читайте також: Фурса: Прийшов час змушувати вакцинуватися, чи не так?

А тепер свідомі люди, які розуміють важливість вакцини, закінчилися! Прищепні пункти стоять порожні. У нас мобільні бригади готові приїхати в колектив, якщо там є хоча б 5-6 охочих. Але їх немає! В області повністю провалили рекламну кампанію, ми програємо інформаційну війну. Люди не розуміють важливості цього заходу", – розповідає Шинкаренко.

На Закарпатті кампанія зі щеплення йде теж повільно. Як розповіла медикиня однієї з мобільних бригад, які роблять щеплення, охочих дуже мало.

"Усі, хто хотів зробити щеплення, захистити себе, або кому потрібні сертифікати на перетин кордону з Європою – ті зробили. Решта не хоче. Було пожвавлення, коли з'явився Pfizer, люди чекали цю вакцину, бувало, що нам і не вистачало доз. Коли тільки надійшов Pfizer, в день ми робили по 60-180 уколів. Зараз записуються коли 12-24 людини, а коли й на один флакон з шести доз набрати охочих не можемо", – розповіла вона.

За її словами, основна причина полягає в тому, що українці довіряють різним фейкам і міфам про вакцинацію й коронавірус.

"Якось прийшла молода жінка на щеплення й цілком серйозно питає, чи буде після вакцини до руки металева ложка прилипати. Я жартома їй відповідаю, що, мовляв, не знаю, але ввечері вдома перевірю. Вона тоді каже: "Перевірте і обов'язково мені передзвоніть". Ну що тут скажеш", – сміється медикиня.

Читайте також: Определены пять основных симптомов COVID-19 у вакцинированных

Але ось у Кіровоградській області ситуація трохи поліпшується.

"У нас ось зараз у пункт вакцинації стоїть черга. Люди розуміють важливість і йдуть. Також працює мобільний пункт, який пересувається по районах. В останні два-три тижні охочих стало більше. Можливо, люди просто повернулися з відпусток. Хоча по області ситуація трохи гірша", – розповіла волонтерка з Кропивницького Інна Ковпак.

А ось жителі сіл не роблять щеплення тому, що не хочуть зайвий раз кудись їхати, адже у них багато роботи по господарству і на городах. Так, у Хмельницькій області медикиня одного з сільських лабораторій придумала, як вирішити цю проблему: їздить машиною по селах і пропонує вакцинуватися, люди погоджуються. Був навіть випадок, коли не дуже благополучній сім'ї зробили уколи прямо на дорозі – вони йшли у своїх справах, фельдшерка їх наздогнала і запропонувала зробити щеплення, а ті погодилися.

"Нам теж доводиться виїжджати в села і, як пересувний магазин, запрошувати всіх прийти та вакцинуватися. А що робити? Люди лінуються, не хочуть зайвий раз кудись їхати в район. А Дельта не дрімає. Цей штам вже є і в Києві, і на Закарпатті. Не встигнемо озирнутися, як країну накриє", – каже медик зі Львівської області.

Лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Андрій Александрін каже, що є кілька причин, чому українці не поспішають вакцинуватися.

Читайте також: Як довго діють п’ять популярних вакцин проти COVID-19. ІНФОГРАФІКА

"Не секрет, що деякі медики самі відмовляють людей від вакцинації. Це відбувається через відсутність знань і інформації. Крім цього в Україні сильно розвинена антивакцинальна кампанія. Можу припустити, що якраз у селах і районах найбільше дивляться телевізор. Де в різних шоу депутати та політики дозволяють собі висловлюватися проти вакцин. Водночас вони не несуть ніякої відповідальності за свої слова. Також влада спочатку неправильно вела вакцинальну кампанію, вона була спрямована на залякування, розвиток міфів, і в результаті все це формує в людей недовіру", – каже Александрін.

Епідеміолог зазначає, що вакцинація повинна бути доступною і безпечною: "Коли в селах люди працюють, а їм оголошують, що машина з вакцинами прибуде завтра з 10 до 12 години, але в людей немає можливості відпроситися з роботи. Я не раз стикався з таким, коли люди просто не можуть прийти до медпунктів через те, що вони зайняті. Спочатку логістику потрібно було продумувати правильно".

У Європі заради того, щоб вакцинувати населення і захистити його від коронавірусу, придумали, як підлаштуватися під громадян. Наприклад, в Англії щеплення можна зробити просто на парковці, не виходячи з автомобіля. Всього вже повністю вакциновані більш ніж половина дорослого населення. Завдяки такій активності рівень госпіталізації та смертності у британців залишається низьким, хоч там і вирує штам Дельта.

Очевидно, Україні слід переймати досвід таких країн, інакше реалізувати план із вакцинації 10 мільйонів громадян до кінця літа не вийде.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини