MENU

Стародавні шерстисті мамонти так сильно любили подорожувати, що могли двічі обійти земну кулю

611 0

Стародавні шерстисті мамонти так сильно любили подорожувати, що могли двічі обійти земну кулюЗа 28 років життя мамонт міг двічі обійти Землю wikipedia.org

Стародавні шерстисті мамонти, які жили на Алясці, як мінімум чотири рази змінювали свою зону проживання, повідомляє N+1.

До такого висновку прийшли вчені з Університету Аляски, Австрії, Канади, Китаю і США, які вивчили міграцію арктичного шерстистого мамонта по його останках, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.

Вони вивчили бивень мамонта, який знайшли на Алясці. Вважають, що мамонт жив близько 17 100 років тому. За результатами аналізу з'ясувалося, що він за життя чотири рази міняв ареал проживання, а в міру дорослішання здійснював регулярні міграції з півночі на південь, до того ж на великі відстані.

Крім того, вчені з'ясували, що мамонт помер у віці 28 років від голоду, коли обмежив свій ареал областю на північ від хребта Брукса.

Читайте також: Ученые выяснили, что жившие на Аляске динозавры не мигрировали к югу, а стойко переносили зимние холода

Щоб якомога детальніше вивчити минуле життя шерстистого мамонта, дослідники провели аналіз стабільних ізотопів стронцію, накопичених в бивні завдовжки 1,7 метра.

Серед добре збережених останків мамонта чоловічої статі було два бивні загальною довжиною близько 2,4 метра, фрагменти черепа і нижня щелепа з добре збереженими зубами.

Шерстисті мамонти (Mammuthus primigenius) сформувалися як вид близько 450 тисяч років тому в Сибіру. Після цього вони поширилися по Євразії та Північній Америці. А в найбільш холодні періоди цей вид міг мігрувати в Центральну Європу, Китай і на південь сучасної території США.

Ізотопний аналіз показав, що у цього самця було чотири основних етапи в житті. Це раннє дитинство, молодість, зрілість і найкоротший, передсмертний.

Вчені припустили, що в дитинстві мамонт жив в нижньому басейні річки Юкон у внутрішніх районах Аляски, а в молодості (від 2 до 16 років) трохи його розширив. Він став жити між Аляскинським хребтом і хребтом Брукса.

З часом дорослішання шерстистого мамонта, його зона проживання змінювалася і збільшувалася. Приблизно на 16 році життя він помітно його змінив. Припускають, що це пов'язано з репродуктивною зрілістю.

Читайте також: Во Флориде дайверы наткнулись на кость мамонта возрастом в 100 000 лет – Daily Mail

Його життя супроводжувалося далекими подорожами між внутрішньою Аляскою і північним схилом хребта Брукса, адже мамонтові потрібна була їжа.

Останні півтора року життя мамонт залишався в одному ареалі проживання. Він провів останні роки свого життя на північ від хребта Брукса, де, на думку вчених, загинув від голоду. Цій причині смерті відповідає підвищене значення ізотопів азоту і знижене значення ізотопів вуглецю.

Мамонт, схоже, провів все своє життя, подорожуючи по тундрі й досить далеко, щоб майже двічі обійти Землю за 28 років свого життя.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини