Україна дуже погано забезпечена питною водою. Якщо нічого не змінити, пити не буде чого, – експерт
У деяких регіонах України майже 90% питної води, що надходить від місцевих водоканалів, не відповідають чинним нормам. Водночас немає гарантії й того, що хорошу воду людям продають у магазинах чи спеціальних точках.
Адже нерідко через неї українці отримували проблеми зі здоров’ям, а в майбутньому взагалі можуть зіштовхнутися із серйозними перепонами з доступом до такого важливого продукту. Як інформує UAINFO.org, про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів виконавчий директор "Союзу споживачів України" Максим Несміянов.
"Нам намагаються продати за допомогою маркетингових прийомів "воду відмінну", "оброблену сріблом". Я кажу: покажіть хоч якісь документи. Так, в одній із точок найстарішому документу було 11 років, тобто стільки років тому перевіряли воду! Вся проблема, що наші люди вірять у дива, що іноді в таких ось "наливайках" продають якісний продукт. Кілька років тому в Миколаєві понад сто осіб просто заразилися на гепатит А від покупної води – якимось чином каналізація потрапила в ці цистерни", – зазначив він.
Читайте також: В Україні може бути нестача чистої питної води, бо водоканали зливають нечистоти прямісінько у річку Дніпро, – Держекоінспекція
Експерт зізнався, що сам вдома для пиття користується купленою водою, а для приготування їжі – з-під крана. Водночас порекомендував ставити фільтри, а також обов’язково радитися із фахівцями.
"Отримую величезну кількість скарг, коли наші бойлери не витримують воду через жорсткість, велику кількість заліза. Вони згнивають, і виробник відмовляє у гарантії на вироби. Бойлеру, який найшвидше згнив, було лише 7 місяців", – додав Несміянов.
За його словами, не так давно Держпродспоживслужба оприлюднила дані щодо води, яка від місцевих водоканалів надходить у дитячі навчальні заклади різних областей.
"Вони вказують, що в деяких регіонах 90% води не відповідає нормам. Хоча у водоканалів за документами все "гаразд", тому що для аналізу вони відбирають воду в іншому місці, а в будинках труби старі, іржаві та гнилі, вони їх не чистять. Тому з-під крана в нас вода іржава, а у них на станції чиста", – пояснив експерт.
Читайте також: У Київводоканалі запевняють, що вода з-під крана краще бутильованої. А що про це думають кияни?
На його переконання, Україна на тлі останніх глобальних змін клімату дуже погано забезпечена питною водою. Він припустив: якщо найближчим часом не вирішити проблему з іржавими трубами, не виключено, що деяким містам воду доведеться подавати погодинно.
"Якщо ми надалі так житимемо, нам пити не буде чого в цій країні! Очисні споруди старі. Температурний режим росте, опадів мало, вода буде на вагу золота. На заправку дешевше буде заїхати, ніж купити склянку води. А ми все далі вбиваємо Дніпро", – підкреслив Несміянов.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки