MENU

В Україні може бути нестача чистої питної води, бо водоканали зливають нечистоти прямісінько у річку Дніпро, – Держекоінспекція

527 0

В Україні може бути нестача чистої питної води, бо водоканали зливають нечистоти прямісінько у річку Дніпро, – Держекоінспекція

За останні 25 років в Україні зникло близько ста річок. Причина не лише у змінах клімату, але і в численних порушеннях природоохоронного законодавства.

В Україні може бути нестача чистої питної води, зокрема через те, що підприємства, зокрема водоканали, зливають нечистоти прямісінько у річку Дніпро. Як передає UAINFO.org із посиланням на УНІАН, про це розповів голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За його словами, за останні 25 років в Україні зникло близько ста річок. Причина не лише у змінах клімату, але і в численних порушеннях природоохоронного законодавства - забрудненні, засміченні річок, нераціональному використанні водних ресурсів.

Читайте також: Річка Дніпро опинилася на межі екологічної катастрофи: експерти назвали причини

"Одна з причин їхнього масового забруднення - безгоспні водовідводи. Наприклад, у Києві лише 600 кілометрів цих мереж перебувають на балансі "Київавтодору", решта – більше ніж три тисяч кілометрів – балансоутримувача не мають взагалі. Через це підприємства нелегально зливають нечистоти прямісінько у Дніпро, не дбаючи про їхнє очищення", - сказав він.

Мальований зазначив, що річки та підземні води отруюють хімічні добрива, отрутохімікати, гербіциди, інсектициди й органічні відходи з аграрних господарств. Ці речовини потрапляють у воду внаслідок розорювання берегів та незаконного ведення сільського господарства в межах прибережно-захисних смуг.

З промислових підприємств, які мають застаріле очисне обладнання, у воду потрапляють ртуть, мідь, фтор, радіоактивні частинки та залізо. Ще одне джерело забруднення води – накопичення в ній пластику, що змивається дощем із несанкціонованих звалищ.

Небезпечні для річок і енергетичні підприємства – теплоелектростанції. Вони спускають до водойм вже підігріту воду, що змінює термічний та біологічний режими. Якщо температура води підіймається до 36 градусів за Цельсієм, то риба масово гине, додав голова ДЕІ.

Читайте також: Забруднена радіацією вода з окупованих територій може потрапити в Азовське море

"Всі вище перелічені проблеми можуть призвести до того, що у 2050 році в Україні може критично невистачати чистої води", - розповів чиновник.

Нагадаємо, у червні президент Володимир Зеленський зазначив, що незадоволений роботою Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) з питання забезпечення населення якісною питною водою.

28 квітня Кабінет Міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової соціальної програми "Питна вода України" на 2022-2026 роки.

У програмі передбачено заходи, які дозволять забезпечити сталий розвиток і реконструкцію системи централізованого водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини