Член гуманітарної підгрупи ТКГ: "Українці ОРДЛО отримали понад 500 тисяч російських паспортів"
Російська Федерація продовжує видавати російські паспорти громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей з метою залучити таких українців до участі у виборах до Державної думи Росії 2021 року, а також з метою утримати таких українців на окупованому Сході України.
Про це в ефірі українського телеканалу сказала Тетяна Іванова, член гуманітарної підгрупи ТКГ, передає UAINFO.org.
"Росія продовжує видавати паспорти українцям окупованого Донбасу. І вже нині приблизна кількість виданих паспортів сягає близько півмільйона", - сказала вона.
Читайте також: В Луганске переживают за украинские пенсии, а не за выборы в Раду
За її словами, Російська Федерація видає паспорти з огляду на те, що планують залучити українців до участі у виборах до Державної думи у вересні 2021 року, також з метою продовження нарощення агресії і війни проти України. Крім іншого, одна із головних причин видачі російських паспортів громадянам України в ОРДЛО – намір утримати людей на окупованих територіях.
"На окупованих територіях вкрай низька оплата праці разом із вкрай високими цінами на продукти харчування та інші товари і послуги. Зараз ці території спустошені, оскільки люди більш масово виїжджають у пошуку роботи у порівнянні із 2015-2017 роками", - сказала вона і додала, що українці ОРДЛО не лише виїжджають для Російської Федерації, але і транзитом прямують до країн Європи та інших країн світу.
"Часто люди працюють вахтовим методом – по кілька місяців чи півроку, повертаючись назад на окуповану частину Україну", - констатувала член гуманітарної підгрупи ТКГ.
Читайте також: "Паспортизація" українців сприятиме примусу країни до капітуляції перед Москвою, – експерт
Тетяна Іванова також зауважила, що більша частина громадяни України, які проживають на окупованих територіях і отримали паспорт громадянина Російської федерації, зберігають український паспорт.
"Українські паспорти не зберігають тільки ті особи, які переселились до Росії на постійне місце проживання, змінили громадянство і не планують повертатись назад. Таким громадянам немає сенсу зберігати українські паспорти", - завершила вона.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки