MENU

Байден запропонував Сі Цзіньпіню зустрітися, але той відмовився – Financial Times

535 0

Байден запропонував Сі Цзіньпіню зустрітися, але той відмовився – Financial TimesБайден відомий своєю жорсткою позицією щодо політики комуністичного Китаю / Фото: REUTERS

Президент США Джо Байден запропонував китайському лідеру Сі Цзіньпіню зустрітися, але не отримав від КНР відповіді, пише FT з посиланням на поінформовані джерела. Однак у Білому домі цю інформацію спростовують.

За даними Financial Times, пропозицію Байден висунув під час 90-хвилинної телефонної розмови з Цзіньпінем. Таким чином, Вашингтон намагався вийти з глухого кута у китайсько-американських відносинах, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Натомість Сі Цзіньпінь пропозицію США не прийняв, а наполіг пом’якшенні риторики щодо Пекіна.  

Читайте також: Байден і Сі Цзіньпін вперше за сім місяців поговорили по телефону

Дзвінок до китайського лідера відбувся через 7 місяців після першої розмови між главами держав.

Сам Байден відомий своєю жорсткою позицією щодо політики комуністичного Китаю, який утискає права нацменшин й демократичний рух у Гонконзі.

Шостий співрозмовник видання підтвердив, що американський глава запропонував зустріч як одну з можливостей для подальшої взаємодії з Сі, і що президент США не чекав такої негайної реакції.

Байден хотів поспілкуватися з Сі під час саміту "Великої двадцятки" в Італії, але через ЗМІ стало відомо, але президент КНР не покидав країну з моменту початку пандемії – з початку 2020 року.

Одне з джерел FT припустило, що китайський президент просто не захотів брати на себе обов’язки у конкретно вказаний проміжок часу.

США розчаровані очевидною відсутність інтересу з боку КНР до зустрічі, розповіли три поінформовані співрозмовники.

Як пише Reuters, сам Байден цю інформацію спростував.

"Це неправда", – відповів глава США у відповідь на запитання журналістів.

Радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван також відзначив, що публікація не точно відображає суть дзвінка. Тоді як джерело агентства підтвердило, що переказ телефонної розмови з Сі було навпаки точним.

"Сі, схоже, натякнув, що найперше треба покращити тон й атмосферу відносин", – відповів співрозмовник Reuters.

Читайте також: Китай начнет удалять из соцсетей "ложные" сообщения об экономике страны

Китайські державні ЗМІ заявили, що Сі сказав Байдену, що політика США щодо Китаю створює "серйозні труднощі" для відносин, але додали, що обидві сторони погодилися підтримувати часті контакти й попросили робочі групи активізувати взаємодію.

Напередодні стало відомо, що Байден скликає саміт "четвірки" – давніх союзників Америки й противників глобалізаційної політики Китаю.

Після виведення військ з Афганістану США зосередили свою увагу на протистоянні Китаю. Країни з найвищою толерантністю до ризику – і, отже, найбільшою готовністю протистояти Китаю – це Японія та Австралія. Обидві є давніми союзниками Сполучених Штатів.

Після зустрічі з керівництвом Японії і Південної Кореї американський глава підтвердив, що вони працюватимуть разом у відповідь на загрози з боку КНР. Заяви мали на меті надіслати Пекіну чіткий і зрозумілий сигнал про неприпустимість порушувати поточний глобальний порядок.

Масове посилення обороноздатності Китаю збільшило військову перевагу над США в Азії.

За підрахунком експертів, Китай має приблизно в п’ять разів більше винищувачів, розміщених в Індо-Тихоокеанському регіоні, ніж США. За прогнозами Індо-Тихоокеанського командування США, до 2025 року це число зросте у вісім разів.

Також вважається, що Китай розгорнув близько 2 тисячі наземних ракет середньої дальності, тоді як у військових США таких в регіоні немає.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини