MENU

Європарламент ухвалив жорстку доповідь про політику ЄС стосовно Росії. Кулеба оцінив документ позитивно

494 0

Європарламент ухвалив жорстку доповідь про політику ЄС стосовно Росії. Кулеба оцінив документ позитивно

Депутати Європейського парламенту підтримали жорстку резолюцію стосовно майбутнього політичних відносин між Європейським Союзом та Росією, у якій режим президента країни Володимира Путіна називають "найбільшим викликом для європейської безпеки". У РФ заявили про "винятково рекомендаційний характер" документа.

Про ухвалення доповіді 16 вересня повідомила пресслужба Європарламенту, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

За ухвалення резолюції проголосували 494 європарламентарі, 103 — висловилися проти, ще 72 — утрималися.

Оцінюючи стан відносин між ЄС та Росією, Європарламент чітко дає зрозуміти, що розрізняє «російський народ» та «режим президента Володимира Путіна». Останній є, як йдеться у резолюції, «застійною авторитарною клептократією на чолі з довічним президентом, оточеним колом олігархів».

Читайте також: Кирилл Сазонов: Хотят ли русские войны?

У документі вказано, що ЄС повинен укласти союз із США та іншими однодумцями, щоб «врівноважити зусилля Росії та Китаю щодо послаблення демократії у всьому світі та дестабілізації європейського політичного ладу».

Необхідно передбачати санкції, політику протидії незаконним фінансовим потокам та підтримку правозахисників, зазначають європарламентарі.

А ще ЄС повинен продовжувати підтримувати країни «Східного партнерства», такі як Україна та Грузія, і сприяти європейським реформам та основоположним свободам у цих державах.

У тексті також вказано, що ЄС повинен зменшити залежність від російського газу, нафти та іншої сировини, принаймні, поки Путін при владі.

Також ЄС повинен бути готовий не визнати парламент Росії, якщо вибори в Держдуму РФ визнають сфальсифікованими й невідповідними міжнародним стандартам. Тоді євродепутати пропонують призупинити участь РФ у міжнародних організаціях з парламентськими асамблеями, зокрема в ПАРЄ.  

Як відреагували в Росії?

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав журналістам, що суть цього документа «може викликати тільки жаль», цитує видання «РБК».

«Там не йдеться про необхідність налагодження діалогу, про необхідність розв’язання наявних проблем і розбіжностей шляхом спілкування на різних рівнях і різними каналами. Єдине, на що можна зробити знижку, — це на те, що це документ має винятково рекомендаційний характер», — пояснив він.

Читайте також: Євродепутати закликали Росію припинити військові провокації та залякування України

Офіційна представниця МЗС Марія Захарова, коментуючи можливість невизнання Євросоюзом виборів у Росії, застерегла від такого кроку.

«Уявляєте, піде така рекомендація про невизнання виборів. Відповідно, ще один дуже серйозний камінь буде кинутий у бік розвитку наших відносин з цією частиною планети», — цитує її слова видання TACC.

А що кажуть в Україні?

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 16 вересня назвав цей документ «гарним», зазначивши, що Україна сприймає його позитивно.

«Для нас дуже важливо, що документ відзначає неможливість повернення до нормальної співпраці, те, що називають business as usual, доки Росія не припинить агресивну політику та гібридну війну проти ЄС, країн «Східного партнерства», до яких належить і Україна, а територіальна цілісність Грузії, Молдови та України не будуть відновлені у межах міжнародно визнаних кордонів», — наголосив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини