MENU

Відмова від вугілля: Кабмін запускає проект трансформації шахтарських регіонів

519 0

Відмова від вугілля: Кабмін запускає проект трансформації шахтарських регіонів

Кабінет Міністрів затвердив Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні уряду, інформує UAINFO.org.

За словами Шмигаля, програма стане стартом для процесів поступової диверсифікації монопрофільних економік вугільних міст.

"Це створення нових можливостей для жителів цих регіонів, цих жителів майже мільйон у 25 територіальних громадах. Наступного року коштом державного бюджету та за підтримки міжнародних партнерів ми розпочинаємо реалізацію перших пілотних проектів з трансформації", - сказав він.

Читайте також: Washington Post: Росія торгує краденим вугіллям з України, щоб фінансувати війну

Шмигаль додав, що довгострокові проекти забезпечать зменшення залежності локальних економік від вуглевидобутку і гідне життя і достатній заробіток всім жителям. У тому числі й працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива.

Трансформація шахтарських регіонів:

У серпні 2020 року Міністерство енергетики України повідомило, що концепція трансформації вугільних регіонів передбачає поділ всіх державних шахт на три категорії. Перша - це ресурсна база енергетичної компанії "Центренерго". Передбачається подальше створення вертикально інтегрованої компанії у складі "Центренерго" з найбільш ефективних вугледобувних підприємств.

Друга категорія - це шахти "подвійного" призначення, тобто видобувні енергетичне і коксівне вугілля, що використовується в металургії.

Третя категорія - шахти, які будуть запропоновані для приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси. Такі об'єкти можуть використовуватися після перепрофілювання для іншої господарської діяльності.

Читайте також: Степова: Донбасс сделал выбор, или Какая разница, где жить

У липні 2021 року Шмигаль зазначив, що плани з реалізації пілотних проектів почнуться з двох шахтарських міст – Червоноград і Мирноград. При цьому загальна географія становить понад 60 населених пунктів.

Трансформація вугільних регіонів в Україні триватиме до 2028-2030 року. В Україні 65 моногородів, які зав'язані на вугільну галузь, а кількість залучених працівників сягає 30 тисяч.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини