MENU

Україна перейшла на е-лікарняний: чому можуть виникнути проблеми при оформленні

671 0

Україна перейшла на е-лікарняний: чому можуть виникнути проблеми при оформленні

В Україні з 1 жовтня почали діяти електронні лікарняні. Тепер цей документ не потрібно буде надавати своєму роботодавцю чи в якусь іншу установу в паперовому вигляді. Замість цього людина зможе просто повідомити номер свого електронного лікарняного.

Однак, як повідомляє портал Finance, на шляху цієї перспективної реформи можуть виникнути деякі підводні камені, інформує UAINFO.org.

Як відбувається оформлення

Тепер громадянам не потрібно заповнювати різні бланки і інші незручні бюрократичні форми. Перш за все, ви повинні звернутися до свого сімейного лікаря. Якщо в ході огляду виявиться, що вам потрібно піти на лікарняний, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

Читайте також: ТОП-5 мифов о нашем теле, в которые мы продолжаем верить

Цей електронний документ буде служити підтвердженням тимчасової втрати вами своєї працездатності. На його підставі буде сформований е-лікарняний, який, своєю чергою, буде внесений до Електронного реєстру листків непрацездатності.

На що потрібно звертати увагу

При створенні медичного висновку про тимчасову непрацездатність потрібно перевіряти коректність інформації, яку лікар вніс в цей документ.

Крім цього важливо отримати SMS від електронної системи охорони здоров'я. Якщо не отримали, перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону.

Отримане повідомлення повинно містити 16-значний номер МВТН, що підтверджує, що це особисто ваш висновок.

Як дізнатися, що е-лікарняний оформлений успішно

Якщо е-лікарняний оформлений успішно, то ви отримаєте друге смс-сповіщення. Його вам пришле Пенсійний фонд України, але для цього потрібно зареєструватися на його порталі і зазначити саме цей спосіб комунікації.

Читайте також: Как долго будут жить люди в конце XXI века?

Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних у реєстрі застрахованих осіб. Їх повинен подати ваш роботодавець.

Якщо з'ясується, що "запис не знайдено", а громадянин є застрахованою особою, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України за телефоном: 0 800 503 753.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини