У ПФУ пояснили, як отримати електронний лікарняний
З 1 червня в Україні почалося поетапне впровадження електронних "лікарняних", які стануть обов'язковими вже з 1 вересня. Це передбачено відповідною постановою Кабінету міністрів, якою визначено порядок організації ведення електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього.
Проте, як повідомляють у Пенсійному фонді України (ПФУ), такий реєстр вже існує протягом року на порталі Фонду, де роботодавці та працівники можуть зареєструватися і почати поступовий перехід на ведення електронних документів, зокрема, електронних листків непрацездатності. Саме на ПФУ і покладено обов'язок формувати та вести реєстр листків непрацездатності, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Запуск ринку землі: в Мін'юсті порадили, як українцям уберегти свої ділянки від шахраїв
Стандартний алгоритм для отримання електронного "лікарняного" є таким:
-
працівник звертається для медичного огляду до лікаря;
-
лікар встановлює факт непрацездатності та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров'я;
-
інформація про тимчасову втрату працездатності автоматично на підставі медичного висновку вноситься до реєстру;
-
у реєстрі відповідна інформація отримує унікальний номер (єдиний реєстраційний), що фактично і є створенням електронного листа непрацездатності.
"Саме такий, зареєстрований у Реєстрі за єдиним номером, листок непрацездатності є підставою для звільнення від виконання роботи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства", – йдеться в повідомленні Фонду.
Читайте також: За третю дитину — 150 тисяч гривень: "слуги" придумали, як збільшити народжуваність в Україні
Інформація про непрацездатність буде доступна працівникові й роботодавцю через їхні електронні кабінети на порталі ПФУ, а також лікарю, який встановив тимчасову непрацездатність, через електронну систему охорони здоров'я. Тому роздруковувати електронний листок непрацездатності працівникові не потрібно, адже всі необхідні відомості будуть доступні й для роботодавця.
Однак за необхідності працівник або роботодавець може отримати листок непрацездатності у вигляді виписки або в електронній формі з сайту Пенсійного фонду (в такому випадку потрібно бути зареєстрованим на сайті ПФУ за допомогою кваліфікованої електронного підпису) або в письмовій формі в територіальних органах Фонду.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки