MENU

У ПФУ пояснили, як отримати електронний лікарняний

234 0

У ПФУ пояснили, як отримати електронний лікарняний

З 1 червня в Україні почалося поетапне впровадження електронних "лікарняних", які стануть обов'язковими вже з 1 вересня. Це передбачено відповідною постановою Кабінету міністрів, якою визначено порядок організації ведення електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. 

Проте, як повідомляють у Пенсійному фонді України (ПФУ), такий реєстр вже існує протягом року на порталі Фонду, де роботодавці та працівники можуть зареєструватися і почати поступовий перехід на ведення електронних документів, зокрема, електронних листків непрацездатності. Саме на ПФУ і покладено обов'язок формувати та вести реєстр листків непрацездатності, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Запуск ринку землі: в Мін'юсті порадили, як українцям уберегти свої ділянки від шахраїв

Стандартний алгоритм для отримання електронного "лікарняного" є таким:

  • працівник звертається для медичного огляду до лікаря;

  • лікар встановлює факт непрацездатності та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров'я;

  • інформація про тимчасову втрату працездатності автоматично на підставі медичного висновку вноситься до реєстру;

  • у реєстрі відповідна інформація отримує унікальний номер (єдиний реєстраційний), що фактично і є створенням електронного листа непрацездатності.

"Саме такий, зареєстрований у Реєстрі за єдиним номером, листок непрацездатності є підставою для звільнення від виконання роботи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства", – йдеться в повідомленні Фонду.

Читайте також: За третю дитину — 150 тисяч гривень: "слуги" придумали, як збільшити народжуваність в Україні

Інформація про непрацездатність буде доступна працівникові й роботодавцю через їхні електронні кабінети на порталі ПФУ, а також лікарю, який встановив тимчасову непрацездатність, через електронну систему охорони здоров'я. Тому роздруковувати електронний листок непрацездатності працівникові не потрібно, адже всі необхідні відомості будуть доступні й для роботодавця.

Однак за необхідності працівник або роботодавець може отримати листок непрацездатності у вигляді виписки або в електронній формі з сайту Пенсійного фонду (в такому випадку потрібно бути зареєстрованим на сайті ПФУ за допомогою кваліфікованої електронного підпису) або в письмовій формі в територіальних органах Фонду.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини