MENU

Україна подала заявку на участь у сертифікації "Північного потоку-2"

748 1

Україна подала заявку на участь у сертифікації "Північного потоку-2"За словами Вітренка, газопровід не може бути сертифікований, оскільки не забезпечено його відповідність вимогам європейського законодавства / Ілюстрація REUTERS

"Нафтогаз України" подав німецькому регулятору заявку на участь у сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2".

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявив глава компанії Юрій Вітренко, інформує UAINFO.org

"Нафтогаз" як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергетичну безпеку України, відстоює національні інтереси, подав заявку на участь у сертифікації оператора "Північного потоку-2" перед німецьким регулятором Федеральним агентством німецьких мереж", - сказав він.

Читайте також: Таран: Як тільки європейці сертифікують Північний потік-2, сядуть на російську енергетичну голку. Зіскочити з неї буде майже неможливо

За словами Вітренка, позиція України полягає в тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки не забезпечено його повну відповідність європейському законодавству.

Він зазначив, що "заявка з боку "Нафтогазу", якщо її приймуть", зобов'яже регулятор формально враховувати позицію та аргументи "Нафтогазу" щодо російського газопроводу.

"Ми розраховуємо, що регулятор не відхилить заявку", - сказав Вітренко.

Раніше Вітренко відзначав, що сертифікація оператора "Північного потоку-2" суперечила б нормам Третього енергопакету ЄС.

"Північний потік-2": що необхідно знати

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Газопровід проходить в обхід України.

Оператором трубопроводу є компанія Nord Stream 2 AG, засновником якої є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії: французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

США ввели проти підрядників будівництва ряд санкцій, через що свого часу роботи зі спорудження газопроводу припинялися.

Читайте також: "На карту поставлены жизни людей": Европе грозит дефицит газа в зимний период – Госдеп США

2 вересня після зустрічі з президентом США Джозефом Байденом президент України Володимир Зеленський заявив, що Байден гарантував введення санкцій проти "Північного потоку-2" у разі виникнення загроз для енергетичної безпеки України.

10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

23 вересня 2021 року стало відомо про те, що в Конгресі схвалили санкції проти "Північного потоку-2".

4 жовтня 2021 року компанія-оператор російського газопроводу "Північний потік-2" почала заповнювати першу гілку газом.

Станом на 18 жовтня перша нитка газопроводу "Північний потік-2" була заповнена технічним газом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини