MENU

Як вилікувати нашу хвору медицину?

505 1

Читаючи коментарі під своїми постами про добровільність вакцинації від коронавірусу, я, побачив не так багато контраргументів. Прихильники примусової вакцинації, замість аргументації, на жаль, легше переходять на хейт і образи. Засипаючи прокльонами автора і закликаючи владу ще жорсткіше карати невакцинованих.

Про це на власній сторінці у Facebook пише журналіст Дмитро Гнап, інформує UAINFO.org.

З наполегливістю дитини, яка пхає до іграшки-сортера кубик не тієї форми, вони просять для невакцинованих більше штрафів, більше обмежень, більше пекла. Дарма, що це викликає ще більше спротиву, більше корупції, більше саботажу. Кубик не влазить. Дитина нервується. І ще сильніше лупить тим кубиком по сортеру. Так само, і з примусовими щепленнями від Ковіду.

Вкотре повторю, я – прихильник вакцинації. Але, саме добровільної вакцинації. У мене два щеплення Pfizer. Втім, переконаний, примусова вакцинація, навіть, якщо людей переламають через коліно, все одно не розв’яже головної проблеми – жахливого стану нашої медицини.

Що з нею не так? Вона тяжко хвора.

Вся система побудована так, що скільки коштів в неї не вливай, все одно, в лікарнях не вистачатиме кисню, ліжок чи ліків. Бо наша медицина – державна. І управляється чиновниками.

Читайте також: "Здесь все государственные клиники такие, как у нас частные". Как устроена медицина в Эстонии и Латвии

Гроші на її утримання влада відбирає у людей примусом через податки. Потім по довгому ланцюжку: «ДПС-Мінфін-Кабмін-Верховна Рада-Кабмін-Мінфін-МОЗ-НСЗУ-лікарня» кошти йдуть назад до пацієнта.

На кожному етапі частина цих коштів перекидається владою на інші програми, типу «Великого будівництва». А частина – зникає в численних корупційних оборудках і схемах.

У підсумку, до пацієнта доходять лише рештки грошей, відібраних у нього державою. В лікарнях постійно чогось бракує, а наші медики масово їдуть за кордон.

Більше того, ніякої відповідальності за якість медичних послуг чиновники і головні лікарі не несуть. Погано вас лікували чи добре, вони все одно отримають свої зарплати і премії. Бо їхнє перебування на посаді залежить не від вашої думки, а від лояльного ставлення до них з боку начальства.

Як же це змінити?

Медичні послуги – не щось унікальне. Там де є свобода, люди можуть розв’язувати і не такі завдання. Привіт тобі, Ілоне Маск!

Наші лікарні мають отримати власника. Їх всі треба приватизувати.

Переймаєтесь, що лікарні в країні можуть скупити Коломойський чи Ахметов? Ок. Нехай, пріоритетне право приватизації лікарні буде у її персоналу. Щоб лікарі і медсестри стали співвласниками свого медичного закладу. Щоб вони відчули, що таке конкуренція за клієнта. Як щодня за клієнтів борються тисячі українських підприємців і їхніх працівників.

Втім, очевидно, що лікувати людей і продавати каву на розі вулиці – трохи різні речі. І медицина потребує куди більше капіталовкладень і кваліфікованого персоналу. Чи зможуть люди оплатити послуги недержавної медицини? Зможуть. І вони це успішно роблять. Більше того, в Україні вже є успішний приклад недержавної і доступної медицини.

У цьому допомагає медичне страхування.

Наприклад, у Києві серед працівників великих компаній давно існує практика медичного страхування персоналу. Конкуруючи за працівника, роботодавець надає йому «соцпакет» - зокрема, сплачує за нього медичну страховку. Далі працівник за страховкою обслуговується у приватних клініках. Швидко і вчасно отримує і діагностику, і лікування, і медикаменти.

При чому, медичне страхування докорінно вирішує і проблему вакцинації.

Читайте також: Почему Украине не стоит копировать здравоохранение в США

Адже, не поліцейські, а страхова компанія контролює наявність щеплень у людей. Хочеш отримати медичні послуги, але не хочеш вакцинуватись? Будь ласка - твій страховий поліс коштує втричі дорожче, ніж у вакцинованої людини. Бо ризики захворювання і витрати на лікування для страхової втричі будуть вищими. І, зауважте, ніяких підроблених сертифікатів про вакцинацію!

Прикладів недержавної, але якісної і доступної медицини в Україні ще вдосталь. Взяти хоча б мережі приватних медичних лабораторій, які вкрили своїми відділеннями всю країну. І де тепер швидко і недорого можна здати аналізи. Або ж українські приватні стоматології. В які лікувати зуби їдуть люди з інших країн.

Чому ж тоді влада не впровадить цю систему, яка до того, ж успішно використовується в Україні? Тому що тоді зникнуть сотні смачних корупційних схем і годівниць. Тому що тоді доведеться звільнити тисячі не потрібних чиновників медичної сфери. А як казав один колишній прем’єр: «Ці службовці – це ж наші виборці!».

Тому що тоді доведеться повністю перебудувати податкову систему, щоб людині чиновники залишали більше грошей. І щоб людина сама ними розпоряджалась. І сама вирішувала, куди їй витратити зароблене. На відпочинок, купівлю нового Iphone чи на лікування.

Ну, ви зрозуміли: щоб купити новий Iphone людина менше бухатиме, займатиметься спортом. І сама, підстрибуючи, бігтиме на вакцинацію.

І зауважте, у приватних клініках, як і в приватних магазинах, і як в приватних ресторанах ніхто не бідкається на нестачу місць і персоналу в пікові періоди навантаження. Бо, чомусь ви завжди можете купити холодне пиво і морозиво влітку. І подарунки під час різдвяного розпродажу взимку. Бо, навіть власник нещасного МАФу примудряється знайти чотири додаткових холодильники аби там було пиво вашого улюбленого бренду. Натомість, в державних магазинах, як я пам’ятаю ще з радянського дитинства, завжди не вистачало всього.

Звісно, хтось може сказати, що все це не спрацює. Що це не на часі. Ну, тоді, як казав класик: «Міша, всьо х@*ня! Давай по-новой!»

Ми підемо на нове коло безпросвітності і занепаду. Будемо клясти у Фейсбуках чергового міністра, звинувачувати одне одного в тупості і невігластві. Тим часом, кожен новий сезон респіраторних захворювань у нас бракуватиме ліжок в реанімаціях. Медики збиратимуть валізи для переїзду за кордон.

А наша ненажерлива політична еліта задоволено потиратиме руки, що люди сваряться між собою через те, хто з них більший зрадник. І в розпалі цієї сварки не зважають, як все нахабніше і системніше влада їх грабує та заганяє у ярмо.

Хвороби нашої медицини справді серйозні. Але виліковні. Звісно, їхнє вирішення лежить поза межами самої медицини. Відтак, вилікувати нашу медицину, очевидно, значить і вилікувати саму країну.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро ГНАП


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини