MENU

Financial Times: Через зміну клімату мільярди людей опиняться в умовах, непридатних для життя

773 0

Мільярди людей опиняться в умовах непридатних для життя через зміну клімату — FTФото – Олена Ангелова/Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні/facebook

Згідно з дослідженнями вчених із Китаю, США та Європи, до 2070 року близько 3 мільярдів людей ризикують опинитися в умовах, непридатних для проживання. Причиною цього є зміна клімату та глобальне підвищення температури, пише Financial Times.

Однак швидке скорочення викидів парникових газів може частково виправити ситуацію, вважають вчені, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

«Гарна новина полягає в тому, що цей вплив можна значно зменшити, якщо людству вдасться приборкати глобальне потепління», — сказав співавтор дослідження Тім Лентон з Інституту глобальних систем Ексетерського університету.

У доповіді наголошується, що більшість людей живе в дуже вузькому середньорічному діапазоні температур 11-15 градусів.

Читайте також: Порожні колодязі, ерозія і пилові бурі – нова реальність: чому Україну залишає вода

Незважаючи на всі інновації та міграцію, люди здебільшого жили в цих кліматичних умовах протягом кількох тисяч років, каже професор Мартен Схеффер з університету Вагенінген, який координував дослідження зі своїм китайським колегою Сю Чі з Нанкінського університету.

За словами вчених, глобальне потепління призвело до підвищення температури на 1,1 градуса з доіндустріальних часів. Очікується, що ця температура досягне 1,5°C протягом 20 років, навіть у разі глибокого скорочення викидів парникових газів.

«Кожен ступінь потепління вище нинішнього рівня відповідає приблизно 1 мільярду людей, які потрапляють у межі кліматичного ризику», – зазначає Лентон.

Наразі лише 0,8% території планети мають середні річні температури вище 29°C. Якщо шкідливі викиди будуть і надалі зростати, це може поширитися на 19 відсотків території планети до 2070 року за найгіршим сценарієм.

Три різні кліматичні сценарії та прогнози для населення викладені Міжнародною групою експертів зі зміни клімату у доповіді про оцінку кліматичної кризи.

Щоб уявити, наскільки придатною для життя буде Земля в 2070 році за цими сценаріями, FT поєднала прогнози для населення з кожною кліматичною моделлю.

«Відповідні моделі розробляються без урахування зворотного зв’язку між собою», – пояснив професор Цзін Гао.

«Ми говоримо про різні суспільні тенденції, включаючи населення, економічний розвиток, управління та інші пов’язані аспекти, але все ще не враховується, як люди реагуватимуть на зміну клімату», - додав Гао.

Читайте також: Financial Times: "Кліматична міграція" стане найбільшим викликом для людства уже найближчим часом

Усі сценарії – це ідеалізоване майбутнє, зазначив професор, але водночас, це звичайна практика з аналізом сценаріїв.

За «найекстремальнішим» сценарієм до 2070 року в південних штатах США стане набагато спекотніше, особливо в тих, що межують з Мексиканською затокою. Центральна Америка буде нести на собі тягар підвищення температури: до 20 мільйонів людей будуть жити при середньорічній температурі вище 29°C.

Великі частини Канади та Аляски відчуватимуть тепліші умови до 2070 року. Зараз ці території майже не заселені, і, за прогнозами, залишаться такими ж без урахування міграції.

Великі території тропічних лісів Амазонії в Бразилії, а також прилеглі країни - Перу, Колумбія та Венесуела стануть практично непридатними для життя через екстремальну спеку до 2070 року.

Близько 59 мільйонів людей постраждають від цих умов — це майже 12 відсотків прогнозованого населення континенту.

За прогнозами, Європа стане єдиним континентом, де середньорічні температури не будуть перевищувати 29 градусів.

Однак великі території Скандинавії, східної Росії та країн, що межують із Середземним морем, все ще можуть очікувати підвищення температури на 5°C до 2070 року за найгіршого сценарію.

Очікується, що населення Африки зіштовхнеться з демографічним вибухом і подвоїться з 1,2 мільярда до майже 2,4 мільярда осіб. Країна на південь від Сахари Нігерія, ймовірно, стане третьою за чисельністю населення країною в світі до середини цього століття, випередивши США. ЇЇ найбільше місто, Лагос, може стати найбільшим містом у світі за чисельністю населення у 2075 році.

Близько 81% населення Нігерії ризикує постраждати від впливу екстремальних температур. Це змусить величезну кількість людей мігрувати.

«Прогнозувати реальні масштаби кліматичної міграції - це складне завдання. Люди не хочуть мігрувати. Крім того, в деяких частинах світу є можливості для локальної адаптації, але це вимагатиме прискорення технологічного та економічного розвитку», – каже Схеффер.

За прогнозами, до 2070 року населення Азії зросте до понад 5 мільярдів, а середня річна температура в багатьох країнах перевищуватиме 29 градусів. Найгірше постраждає Індія, чисельність населення якої може досягти 1,6 мільярда, більше половини якого відчує вплив надзвичайної спеки.

Об’єднані Арабські Емірати та Камбоджа ризикують стати майже непридатними для життя, включаючи густонаселені райони В’єтнаму та Пакистану.

Надзвичайна спека в Океанії буде обмежена переважно незаселеними районами Папуа-Нової Гвінеї та північної Австралії, причому більшість населення Австралії буде сконцентрована уздовж південного та східного узбережжя.

На думку вчених, як тільки великі території планети нагріються до ледь придатного для життя рівня, буде катастрофічно важко зупинити кліматичну кризу.

«Це не тільки матиме руйнівні прямі наслідки, але й зробить суспільство менш спроможним впоратися з майбутніми кризами, такими як нові пандемії, для прикладу. Єдине, що може зупинити зміну клімату – швидке скорочення викидів вуглецю», - каже Схеффер.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини