The Guardian: Глобальне потепління буде вбивати все більше людей, якщо його не зупинити
Дослідження, опубліковане на кліматичній конференції Cop26, стверджує, що кліматична криза може викликати "смертельне підвищення глобальної температури". Близько мільярда людей постраждають від екстремальних теплових хвиль, якщо зміна клімату підвищить глобальну температуру всього на 2°C, пише The Guardian, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
Ключова мета Cop26 — обмежити глобальне підвищення температури до 1,5 °C, але для досягнення цього потрібно багато роботи.
Метеорологічна служба Британії оцінила температуру за спеціальним термометром, який вимірює тепло і вологість.
Як тільки ця міра досягає 35°C, тіло людини не може охолоджуватися, і навіть здорові люди, які сидять у тіні, можуть померти протягом шести годин.
Аналіз вчених використовував граничну температуру в 32°C, при якій працівники повинні регулярно відпочивати, щоб уникнути теплового виснаження.
Читайте також: Financial Times: "Кліматична міграція" стане найбільшим викликом для людства уже найближчим часом
Якщо спроби зупинити надзвичайну кліматичну ситуацію зазнають невдачі і температура підніметься на 4°C, половина населення світу буде страждати від цього екстремального теплового стресу.
Спека є найбільш очевидним впливом глобального потепління, а екстремальні теплові хвилі в містах по всьому світу за останні десятиліття зросли втричі, згідно з недавнім дослідженням.
Для прикладу, влітку 2020 року більше чверті населення США постраждало від наслідків надзвичайної спеки з такими симптомами, як нудота та судоми.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щонайменше 166 тисяч людей загинули через хвилі спеки по всьому світу за два десятиліття.
Багато країн не готові до підвищення температури. Аналіз вчених також відображає зростання частоти повеней, лісових пожеж та посухи.
Практично весь населений світ зазнає впливу підвищення глобальної температури.
«Будь-який вплив зміни клімату створює страшне бачення майбутнього. Але, звичайно, серйозна кліматична криза спричинить багато ризиків, і наші прогнози показують, що на деякі регіони планети впливатимуть численні фактори», - зазначає Енді Вілтшир з Метеорологічної служби Британії.
Читайте також: Порожні колодязі, ерозія і пилові бурі – нова реальність: чому Україну залишає вода
Країни тропічного кліматичного поясу, зокрема Бразилія, Ефіопія та Індія, найбільше постраждали від екстремального теплового стресу, а деякі райони ризикують стати непридатними для життя людей.
«Ці прогнози показують частини планети, де будуть відчуватися найсерйозніші наслідки кліматичної кризи. Проте очікується, що всі регіони світу будуть постійно зазнавати впливу зміни клімату», - каже професор Альберт Кляйн.
Вчені вже кілька років попереджають про смертельні рівні спеки.
Дослідження показують, що частини деяких країн на Близькому Сході, центра світової нафтової промисловості, будуть відчувати екстремальний вплив спеки і стануть непридатними для життя, якщо не зупинити зміну клімату.
Згідно з дослідженням 2018 року, найнебезпечнішим місцем на планеті для екстремальних хвиль спеки буде Велика Китайська рівнина, один з найбільш густонаселених регіонів у світі, резюмує видання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки