MENU

5 актуальних стилів ванної кімнати 

1350 1

5 актуальних стилів ванної кімнати 

Чи сумісні поняття «функціональне обладнання» та «актуальні тенденції інтер'єрної моди»? Звичайно, так. Головне ― обирати мінімалістичну сантехніку, яку можна легко інтегрувати в різні стилі інтер'єру. Як це зробити, розповідають спеціалісти чеської компанії Ravak у статті «Чотири неймовірно красивих ванних кімнати в різних стилях».

Ми ж розглянемо, для яких оформлень підходить сантехніка з позачасовим дизайном.

Неокласика: оновлені традиції

Ванна кімната в стилі нової класики пропонує знайому естетику в адаптованому до сучасних реалій варіанті. Неокласика залишає такі принципи, як гармонійність, пропорційність, повагу до простору, загальну елегантність, однак відмовляється від надмірного декору: різьблення, розпису, ліпнини.

У кольоровій палітрі переважають стримані нейтральні кольори: сірий, білий, слонової кістки, бежевий. Меблі, сантехніка, світильники та аксесуари мають правильні геометричні форми та гармонійно поєднуються між собою. Перевага надається природним матеріалам: кераміці, каменю, дереву, склу. Зважаючи на підвищену вологість, перепади температури та значне експлуатаційне навантаження на обладнання, використовують також акрилові ванни, умивальники з литого мармуру, меблі з плит МДФ і ДСП із вологостійким просоченням. 

Не забувайте, що неокласика ― це експеримент. Стиль полюбляє нестандартну комбінацію фактур, кольорові вкраплення, цікаві аксесуари. Головне, щоб елементи були на своєму місці та створювали продуманий до дрібниць елегантний інтер’єр.

Пуризм: чистий дизайн і нічого зайвого

Якщо цінуєте практичність, виваженість і не готові до експериментів, обирайте ванну кімнату в стилі пуризм. Як зрозуміло з назви, естетика напряму будується на чистоті форм і фактур. Підкреслена простота ― своєрідне вираження досконалості.

Пуристичний інтер'єр з розслабленою атмосферою ― це відповідь перевантаженим деталями просторам та дизайнерським вигадкам.

Стиль має багато спільних рис із мінімалізмом і хай-теком. Пуризм також поділяє думку, що форма слідує за функцією. Санвузол комплектується лише потрібним обладнанням, а для декору та яскравих кольорів місця не залишається. Увага акцентується на функціональності приміщення, тому в таких інтер'єрах активно використовуються сучасні технології освітлення, водовідведення, вентиляції. Надійна сантехніка ― обов'язковий елемент санітарного простору. Ергономічна ванна, підвісний унітаз із ефективною системою зливу, умивальники та душові кабіни, за якими легко доглядати, зазвичай присутні в пуристичній ванній кімнаті.

Лофт: різноманіття та жодних стандартів 

Лофт вважається одним із найкращих варіантів для санвузлів. Заснований на естетиці фабрик, заводів, складів та горищ стиль пропонує свободу та різноманіття. Тут немає чітких канонів і панує еклектичність. Серед головних рис напряму слід виокремити використання бетону, металу та цегляної кладки. Труби, балки й інші технічні елементи приміщення не ховаються, а навмисне підкреслюються. Перевага надається грубим фактурам і темним відтінкам, зокрема чорним акцентам, однак відмовлятися від насичених акцентів не обов’язково. 

Ванна в стилі лофт ― це поєднання старих та надсучасних деталей. Хромована душова система, кабіна з чорним профілем, чудернацький кошик для білизни, вінтажний світильник ― чудовий мікс, що відповідає естетиці напряму. Тут можна комбінувати умивальники, змішувачі, тумби різних форм.

Бруталізм: мужня грубість

Культ бетону, рустикальні поверхні, чорний колір, відкрита цегляна кладка ― головні особливості бруталізму. Стиль видається візуально важким, занадто простим та відверто технічним. Не дивно, що його часто називають чоловічим і обирають саме для функціональних приміщень. Водночас разом із підкресленою грубістю бруталізм пропонує особливу атмосферу.

Вдало підібране освітлення, світла сантехніка та контрастна підлога допомагають створити баланс із темними стінами. Для таких ванних кімнат обирайте обладнання прямокутної форми з чіткими лініями. Крім бетону, для бруталізму характерні метал, скло, дерево.

Джунглі: екзотика та релакс

Тема тропічного лісу активно використовується в інтер’єрній моді останні кілька років. Щоб створити джунглі у ванній кімнаті, не обов'язково звертатися до анімалістичних принтів. Достатньо встановити в санвузлі бонсай, декоративне дерево чи створити живу стіну.

Білі стіни та лаконічна сантехніка допоможуть підкреслити легкість атмосфери. Додайте підлогу з каменю чи вологостійкого паркету, меблі з чіткою фактурою дерева ― й ідеальний фон для живих рослин готовий.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини