Дев'ять важливих ознак пневмонії, при яких треба якнайшвидше звертатися до лікаря
Пневмонія — одне з найпоширеніших і найнебезпечніших ускладнень вірусних захворювань: грипу, ГРВІ, а також нового «китайського» вірусу. Іноді вона може починатися практично безсимптомно або маскуватися під невинну «застуду».
Портал Goodhouse розповідає, на які прояви та симптоми важливо звернути увагу та скоріше звернутися до лікаря, інформує UAINFO.org.
Пневмонія (або запалення легень) – захворювання, яке вражає органи дихання людини та може бути смертельно небезпечним. Викликане воно може бути бактеріальною або вірусною інфекцією і часто розвивається як ускладнення застуди, грипу або інших вірусних захворювань. Більшість смертей, пов'язаних з коронавірусом, викликані саме пневмонією.
Запалення легенів особливо небезпечне для людей похилого віку, дітей, а також людей, чим імунітет знижений через хронічні або нещодавно перенесені гострі захворювання. На жаль, іноді симптоми хвороби «змазані» або зовсім приховані й коли її вдається діагностувати, часу на лікування майже не залишається.
Зверніть увагу на ці симптоми: вони можуть говорити про те, що застуда або грип перейшли у запалення легенів і викликати лікаря потрібно негайно.
Читайте також: Діти під загрозою: Україною активно поширюється страшне захворювання
Вам стало гірше після деякого покращення стану. Запалення легень часто розвивається як ускладнення хвороби верхніх дихальних шляхів. Але вірусам або бактеріям, щоб проникнути у легені, потрібен деякий час – і зазвичай за п'ять-сім днів симптоми звичайного ГРВІ проходять, і пацієнт почувається краще. Але якщо слідом за полегшенням настає серйозне погіршення стану, це може говорити про те, що віруси проникли у легені та діяти потрібно терміново.
Дуже висока температура. Так, у деяких випадках запалення легенів розвивається на тлі невисокої температури, але все ж таки найчастіше у хворих спостерігається температура тіла 40 градусів і навіть вище. Не чекайте і не намагайтеся збити її самостійно – одразу викликайте «швидку».
Екстремально сильне потовиділення. Виділення поту – це спосіб нашого тіла охолодитись та знизити високу температуру. Відповідно, якщо ви потієте, як у сауні, – саме час викликати лікаря. Швидше за все, температура тіла небезпечно підвищена, і це може бути симптомом пневмонії.
Частий кашель із мокротинням. Сухий чи вологий, при пневмонії кашель, здається, займає три чверті вашого часу. Якщо ви кашляєте частіше, ніж на початку хвороби, і при цьому виділяється мокротиння, можливо, вам варто перевірити стан легень.
Читайте також: Онколог раскрыл ранние симптомы рака, при которых надо срочно обращаться к врачу
Колючий біль у грудях. Під час кашлю чи при вдиханні повітря відчувається біль у грудях? Терміново викликайте лікаря: цей симптом вказує на те, що зараз розвивається набряк легенів, який може бути смертельно небезпечним.
Втрата апетиту. Коли ми хворіємо, нам рідше хочеться їсти – це нормально. Але якщо ви не можете змусити себе навіть випити чашку бульйону, а сама лише думка про їжу викликає огиду, це може свідчити, що всі сили організму кинуті на боротьбу з небезпекою. Допоможіть йому, зверніться до лікаря.
Задишка. При захворюванні, що вражає легені, в організм не надходить достатня кількість кисню, і щоб заповнити дефіцит, він змушує нас частіше робити вдихи –- виходить задишка. Якщо ви помітили цей симптом, зверніться до лікаря.
Прискорений пульс. У дорослої здорової людини частота пульсу в нормі становить 60-80 ударів на хвилину. Але якщо пульс, яким би він не був у спокійному стані, різко почастішав, швидше за все, це симптом пневмонії: кисню в кров надходить недостатньо, і щоб живити мозок і серце, кров активніше перекачується по венах і артеріях. Звертайтесь до лікаря!
Синій відтінок губ і нігтів. Через нестачу кисню, організм «відключає» постачання другорядних органів – і нігті та губи можуть набути синюватого відтінку. Діяти потрібно терміново!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки