MENU

Фізики створили невидиму матерію

936 0

Фото: pixabay.com. У світі з'явився невидимий газ

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили прозорий газ для створення невидимої матерії. У такий спосіб вони мають намір вирішити проблему квантових суперкомп'ютерів.

Про це пише Science, інформує UAINFO.org з посиланням на Кореспондент

Фізики працювали над цим проектом майже 30 років. Вони охолодили газ до наднизької температури, потім стиснули лазером і зробили напівпрозорим. Так він перестав відбивати і розсіювати частину світла, що падає на нього.

"Ефект працюватиме завдяки закону квантової механіки під назвою "принцип заборони Паулі". Він не дозволяє таким елементарним частинкам, як ферміони (до їхньго числа належать протони, нейтрони, електрони і безпосередньо атоми багатьох речовин), стати невідмінними одна від іншої. Тобто ферміони не можуть бути в тому самому квантовому стані і цим гарантують, що існування твердих речовин є можливим. Без цього принципу предмети просто не змогли б утворитися", - відзначили вчені.

Читайте також: Ученые открыли новую экзопланету размером больше Юпитера

Крім того, вони з'ясували, що якщо зробити частинки максимально "схожими" між собою за допомогою охолодження до абсолютного нуля (-273,15 °C), їх можна буде максимально зблизити.

Читайте також: Коли технології дозволять читати думки людей, розповів вчений

Це дозволить створити стан "блокування Паулі" без відбиття світла, коли атом зможе пропустити фотон крізь себе і не поглинути його.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Кореспондент


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини