MENU

Собакам сняться їхні господарі – настільки вони прив'язуються до людей

996 0

Собакам сняться їхні господарі – настільки вони прив'язуються до людейСобаки бачать світ не в тому кольорі, що й люди, це, швидше за все, позначається і на їхніх нічних візуальних образах.

Більшість власників собак, швидше за все, помічали, як їхній вихованець смикає лапами уві сні, ніби женеться за кимось. З'ясувалося, що собаки справді бачать сни.

Про це повідомляє Science Focus, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

Незважаючи на різні розміри, за будовою мозок людини дуже схожий на мозок тварини. Сон собак циклічний, як у людей. Це наштовхнуло дослідників на думку, що собаки можуть бачити уві сні приблизно те саме, що й ми, в той час, поки їхній мозок обробляє події, що відбувалися вдень.

Що бачать собаки уві сні?

Швидше за все, картина сну чотирилапого складається з елементів реального життя, й оскільки власник собаки — важливий для нього складник, собака уві сні бачить і свого господаря. Прогулянки, чухання живота й отримання нагороди за виконання команд — усе це притаманне й снам тварини. Зважаючи на те, що собаки бачать світ не в тому кольорі, що й люди, це позначається і на їхніх нічних візуальних образах.

Собаці може наснитися його господар.

Як і в людей, сон собак проходить фазу швидкого (REM) та повільного сну (NREM). Але в собак ці фази набагато коротші. Сон людини зазвичай триває 4-6 циклів по 90 хвилин, тоді як у собак може бути 15-20 циклів за ніч. Зважаючи на все, собакам, як і людям, найбільш яскраві сновидіння сняться під час швидкого сну.

Читайте також: Собаки здатні розпізнавати брехню – дослідники

Стенлі Корен, дослідник поведінки собак та автор книги "Чи зняться собакам сни?", дійшов висновку, що у великих порід сон триває довше, і вони бачать нові сновидіння кожні 90 хвилин. У маленьких собак сон коротший, але сновидіння їм сняться частіше. Так, чихуахуа бачать сни кожні 10 хвилин.

Звідки ми знаємо, що собакам сняться сни?

Кенуей Луї та Метью Вілсон — дослідники з Массачусетського технологічного інституту вивчали частини головного мозку щурів, які відповідають за пам'ять і розумові здібності.

Фокус


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини