КСУ визнав конституційною заборону показувати фільми держави-агресора
Конституційний Суд України визнав конституційними окремі положення законів "Про телебачення і радіомовлення“ та "Про кінематографію".
Про це представниця Верховної Ради у КСУ, народний депутат із парламентської фракції “Слуга народу” Ольга Совгиря повідомила в Телеграмі, передає UAINFO.org.
"Конституційний Суд ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Законів України „Про телебачення і радіомовлення“ та "Про кінематографію", – зазначила парламентарій.
Читайте також: Як жилося наприкінці ХІХ ст. дітям україномовної київської інтелегенції
За її словами, КСУ визнав конституційними положення, які передбачають унеможливлення використання телерадіоорганізацій, зокрема, для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до переліку тих, хто створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
Також забороняється трансляція (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора. Окрім того, заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їхніх окремих дій, поширюється на фільми, вироблені та/або вперше оприлюднені (демонстровані) після 1 січня 2014 року.
Читайте також: Є лише один спосіб культурно українізувати Україну, – Друзенко
Конституційними визнаються і положення, які визначають, що перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, складає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також положення щодо того, що центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та забезпечує своєчасне його оновлення.
"Це означає, що ці положення Законів "Про телебачення і радіомовлення" та "Про кінематографію" залишаються чинними і надалі", – підкреслила Совгиря.
Як повідомлялося, раніше 47 народних депутатів направили до КСУ конституційне подання щодо відповідності Конституції окремих положень статті 6 Закону України „Про телебачення і радіомовлення“ та статей 15, 15-1, 26 Закону України „Про кінематографію“.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки