MENU

Жити 100 років: дев'ять звичок довгожителів, які варто у них запозичити

1975 0

Жити 100 років: дев'ять звичок довгожителів, які варто у них запозичити

Всі довгожителі роблять це — чому б не наслідувати їхній приклад?

Спосіб життя, на думку Всесвітньої організації охорони здоров'я, значною мірою визначає не лише його, життя, якість, а й тривалість. Зрозуміло, ніхто нічого не гарантує, але, як показують наукові дослідження, деякі звички істотно підвищують шанси зустріти свій сотий день народження – і притому в доброму здоров'ї і ясному розумі. Тому чому б і не запозичити ці дев'ять звичок довгожителів – тим більше, що вони не лише корисні, а й досить приємні, інформує UAINFO.org з посиланням на Goodhouse.

Бути організованим

Дослідження, що тривало в США протягом 80 років, підтвердило: люди, які віддають перевагу спланованому, добре організованому життю, в результаті живуть довше. Можливо, вважають учені, справа у кількості стресу, якого у спокійному житті все-таки менше, ніж у непередбачуваному. А, можливо, в тому, що люди, схильні до планування, в принципі рідше ризикують – і в результаті рідше потрапляють до небезпечних ситуацій. Хай там як, статистика на боці нудних раціональних організаторів – а отже, можливо, варто струсити пилюку з вашого щоденника?

Ходити по магазинах

Відмінна новина: ті, хто щодня ходять до магазину за покупками, мають значно нижчий шанс померти раніше терміну. Як показало тайванське дослідження, в якому взяли участь 2000 чоловіків і жінок віком від 65 років, ті, хто у старшому віці воліє самостійно робити покупки, підвищують свої шанси на довголіття на 28%. Соціальні взаємодії, фізична активність, а також постійне тренування пам'яті – ось три фактори, які змушують організм працювати та чинити опір старості. Шопінг – не тільки приємно, а й дуже, дуже корисно!

Читайте також: Ученые рассказали, как можно увеличить продолжительность жизни на 14 лет: всего четыре правила

Частіше їсти каррі

Ще одна несподіванка: сінгапурські вчені, які досліджували раціон жителів Індії віком від 60 до 90 років, дійшли висновку, що регулярне вживання каррі допомагає зберегти когнітивні здібності у літньому віці. Так, ті учасники дослідження, які їли цю страву всього двічі на рік, у результаті швидше і легше справлялися з інтелектуальними тестами, ніж ті, до чийого раціону ця страва не входила зовсім. На думку дослідників, вся справа в куркумі – прянощі, до складу якої входить антиоксидант куркумін, що має протизапальні, протипухлинні та знижуючі холестерин властивості.

Ходити у караоке

Або просто частіше співати з друзями. Дослідження, проведене в США, продемонструвало: ті люди похилого віку, які відвідували хор або просто часто співали в компанії друзів, рідше зверталися за медичною допомогою, в середньому менше страждали від самотності, а також не страждали на таку поширену проблему літніх людей, як раптові падіння. З одного боку, такий ефект може мати біологічне обґрунтування: спів позитивно впливає на органи дихання і допомагає насичувати кров киснем. Але, з іншого боку, також спів, особливо у компанії, заряджає позитивними емоціями та допомагає боротися із соціальною ізоляцією. Тож співайте – це корисно і просто дуже приємно!

Користуватися Інтернетом

Чим старшим ми стаємо, тим кориснішою стає для нас всесвітня павутина та особливо соціальні мережі. Якщо для людей у ​​віці 40-50 років соціальні мережі можуть бути причиною депресій та розладів здоров'я, то після 55 років саме час потихеньку втягуватися у серфінг та віртуальне спілкування. Дослідження, в рамках якого вивчалася ступінь активності різних областей мозку у людей похилого віку, підтвердило: ті чоловіки та жінки, які активно «чатилися» і «серфилися», в результаті мали більш активні області, що відповідають за мовлення, читання, пам'ять, зорові особливості, а також ухвалення рішень. Інтернет у старшому віці допомагає боротися із когнітивними розладами – це дуже важливо!

Читайте також: Шесть пищевых привычек, за которые в 80 лет вы скажете себе большое спасибо

Працювати

Дослідники з Американського проєкту довголіття підтвердили те, про що ми й так підозрювали: чим пізніше людина розлучається з улюбленою (це важливо!) роботою, тим довше вона живе. Нелюба робота викликає підвищений рівень стресу, а ось робота, яка приносить задоволення та самореалізацію, лише покращує фізичне та психічне здоров'я. Так що чим успішніші ви у своїй професійній діяльності (і чим довше плануєте нею займатися), тим вищі ваші шанси стати довгожителем.

Розвивати філософський підхід

Чим менше ви схильні переживати через життєві негаразди, тим довше проживете, стверджують дослідники з Гарвардського університету. На їхню думку (і з ним важко не погодитись) психологічна стійкість дозволяє мінімізувати рівень стресу – тим самим захищаючи й психічне та фізичне здоров'я.

Читайте також: В Японии создали вакцину, замедляющую старение

Не жертвувати сном

Поширений міф, що у старості людям потрібно менше сну, немає нічого спільного з реальністю. Яким би не був ваш вік, вам, як і раніше, важливо спати щодня не менше восьми годин. Дотримуйтесь режиму сну, гуляйте перед сном, медитуйте, пробуйте інші розслаблюючі техніки – все це неодмінно позначиться на вашому здоров'ї найсприятливішим чином. Сон – це здоров'я, і ​​довголіття.

Завести собаку

Саме собаку - адже з ними, на відміну від кішок, треба щодня гуляти. Це особливо важливо для людей похилого віку, оскільки допомагає підтримувати здоровий рівень фізичної активності. Крім того, під час регулярних прогулянок власники собак часто знайомляться, спілкуються та отримують так необхідні у зрілому віці підтримку та соціальну взаємодію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини