MENU

Телескоп James Webb розгорнув у космосі величезне золоте дзеркало

1380 2

Телескоп James Webb розгорнув у космосі величезне золоте дзеркало

Перші дані, отримані телескопом, почнуть надходити на Землю менш ніж через шість місяців.

Як повідомляє NASA, на найбільшій у світі космічній обсерваторії – телескопі James Webb – завершили розгортання позолоченого дзеркала розміром 6,5 м, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.

"Спільними зусиллями з Європейським космічним агентством (ESA) і Канадським космічним агентством місія James Webb досліджуватиме кожну фазу космічної історії – від нашої Сонячної системи до найвіддаленіших галактик Всесвіту, які можна спостерігати", – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Зірки, що помирають, та космічні єдинороги. Найяскравіші знімки телескопа Габбл за 30 років роботи

Перед запуском два крила основного дзеркала James Webb були складені, щоб вони помістилися в конус носової ракети Arianespace Ariane 5.

Після більш ніж тижня розгортання інших важливих космічних кораблів команда James Webb почала дистанційно розгортати шестикутні сегменти основного дзеркала, найбільшого з усіх запущених у космос. До речі, їх виготовлено з берилію, покритого чистим золотом і тонким шаром скла.

"Космічний телескоп James Webb – це безпрецедентна місія, яка полягає в тому, щоб побачити світло галактик і відкрити таємниці нашого Всесвіту", – заявив керівник NASA Білл Нельсон.

Читайте також: NASA планує перетворити місячний кратер на гігантський телескоп

Тепер команда телескопа має налаштувати кожний із сегментів дзеркала. Перші дані, отримані телескопом, почнуть надходити Землю менш ніж через шість місяців.

James Webb – безпрецедентний за своїми масштабами проєкт, на який витратили астрономічні 10 млрд доларів і 10 років розробок. Над проєктом працювали 17 країн на чолі з NASA, а також значні внески робили Європейське і Канадське космічні агенції. З його допомогою астрономи досліджуватимуть планети, що знаходяться поза Сонячною системою (екзопланети).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини