MENU

Новий вид панамських жаб назвали на честь Грети Тунберг

658 5

Жабу назвали на честь Грети Тунберг N+1

Команда герпетологів під керівництвом Абеля Батісти з Автономного університету Чирики назвала новий вид жаб на честь шведської екоактивістки Грети Тунберг.

Як повідомляє N+1, жаби живуть у туманних лісах Панами, їх назвали Pristimantis gretathunbergae, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Зазначається, що Тунберг, яка закликає до активної боротьби з антропогенними змінами клімату, стала однією з найпопулярніших осіб серед першовідкривачів нових видів. Протягом останніх кількох років на її честь назвали жука з Кенії Nelloptodes gretae, два види равликів з Нової Зеландії та з острова Борнео (Opacuincola gretathunbergae та Craspedotropis gretathunbergae відповідно) а також цілий рід павуків Thunberga, поширений на Мадагаскарі Зокрема, відноситься вид Thunberga Greta.

Читайте також: На коже человека нашли неизвестные бактерии, грибки и вирусы

Тепер до цього списку увійшов і новий вид жаб. У ході дослідження жаб роду Pristimantis, які проходили у Східній та Центральній Панамі, вчені виявили раніше невідомий вид цих амфібій. Раніше вважалося, що ці жаби відносяться до виду P. latidiscus, який широко поширений у Колумбії та Еквадорі, проте генетичний аналіз вказав, що вони гідні виділення в окремий вид, який доводиться сестринським по відношенню до групи видів P. erythropleura-penelopus із Північної Колумбії. Першовідкривачі назвали його на честь Грети Тунберг - P. gretathunbergae.

Жаби дуже маленькі. Розміри самок досягають 42,66 мм, а самців – 31,24 мм. Верхня частина тіла жаб коричнева або жовтувато-оранжева, а черевце світліше. Вчені відзначають, що ці тварини відрізняються від інших представників виду, що населяють Панаму.

Так, на відміну від жаб P. cruentus, які мешкають з ними в одній місцевості, у представників нового виду слабо окреслена барабанна перетинка, відсутні голосові щілини і немає шлюбних мозолів на передніх лапах, а на верхньому повіці є невеликий шиповидний горбок. У P. gretathunbergae також є ряд характерних деталей забарвлення, включаючи темну райдужну оболонку очей і світлу верхню губу.

Читайте також: В Китае найден идеально сохранившийся эмбрион динозавра

На думку вчених, P. gretathunbergae мешкає лише у туманних лісах Східної та Центральної Панами на висоті від 718 до 1439 метрів над рівнем моря. Існує також ймовірність, що цей вид населяє довколишні регіони Колумбії. Амфібії тримаються на ділянках, де ростуть різноманітні бромелії, а стовбури дерев покриті мохом. Вдень жаби ховаються між листям, а ночами вибираються на поверхню та стовбури дерев, щоб полювати на комах та павуків. За час спостережень вчені помітили одного співаючого самця цього виду, а також трьох самок, які охороняли ікринки, відкладені між листям та мохом.

Вчені зустрічали жаб Грети Тунберг у незайманих та малопорушених лісах, лише частина ділянок яких знаходилася в межах заповідників та національних парків. Ймовірно, скорочення площі лісів через розвиток сільського господарства призведе до скорочення чисельності цих амфібій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини