MENU

В країні буде до 40 тисяч випадків COVID-19 на добу, проте найгіршому сценарію епідемії можуть запобігти самі українці, – Бережнов

1101 6

в Україні буде до 40 тисяч випадків COVID-19 на добу, але більше нам ніхто не допоможе, – Бережнов

Пік нового спалаху захворюваності на коронавірус в Україні очікується наприкінці січня - початку лютого. Кількість нових виявлених випадків може сягати 40 тисяч на добу. "Збити шапку" цієї хвилі можуть тільки самі українці, якщо згадають про всі відомі заходи захисту: маски, дистанцію тощо.

Проте локдаун був би найефективнішим заходом боротьби з інфекцією. Таку думку виданню Оbozrevatel висловив ексголовний санітарний лікар України Сергій Бережнов, інформує UAINFO.org.

"По суті, конкретна цифра нових випадків захворювань на добу залежатиме від того, скільки людей ми протестуємо. Зрозуміло, що йде зростання кількості заражень та хворих. Думаю, ще тиждень-два захворюваність зростатиме, може дійти й до 40 тисяч на день. Тому лікарні повинні бути готові до того, що збільшуватиметься кількість тих, хто потребує госпіталізації.

Коли потеплішає, звичайно, буде спад, тому що почнеться провітрювання приміщень, покращиться вентиляція, люди менше сидітимуть у закритих просторах тощо. Чим буде тепліше, тим більше знижуватиметься захворюваність", – говорить Бережнов.

Але чи припиниться епідемія? Минулого літа, на жаль, цього не сталося. Проте принаймні захворюваність значно зменшиться, впевнений лікар.

Читайте також: Близько 1 млн українців за лютий можуть захворіти на штам "Омікрон", – Кузін

"Єдиним дієвим заходом під час інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, є роз'єднання, розрив ланцюгів передачі. Імунізація також дієвий спосіб, але щоб отримати максимальний ефект, потрібно прищепити 80-90% населення. 

Так, локдауни призводять до економічних втрат. Але якщо порахувати, скільки захворювань у такий спосіб можна запобігти, то економіка радше виграє", – говорить Бережнов.

Проте, на його думку, найгіршому сценарію епідемії можуть запобігти самі українці. 

"Збити пік цієї хвилі епідемії зможемо лише ми самі, більше нам ніхто не допоможе. Потрібно, щоб усі ми виконували ті вимоги запобігання зараженню та поширенню, які всім відомі. Якщо ми самі не будемо цього дотримуватися, то хто нам лікар?

Багато хто каже: та маска не захистить… Тебе вона не захистить, а захистить оточення від тебе! Вона запобігатиме масовому виділенню вірусу, якщо людина є носієм. Вона менше заразить довкола себе. Хірург надіває маску не для того, щоб захистити себе, а щоб захистити пацієнта, який лежить на операційному столі.

Ми вважаємо, що потенційно всі можуть виділяти вірус, тому й надіваємо маски. Чим менше спілкуватимемося, тим краще. Зрозуміло, що добре було б всім прищеплюватися, у тому числі бустерною дозою", – вважає лікар.

Читайте також: Названы четыре симптома, которые могут указывать на заражение штаммом Омикрон

Бережнов також пояснив, чому скорочено термін дії COVID-сертифіката.

"Ковід-сертифікат діятиме не рік, а 9 місяців. Річ у тому, що досі незрозуміло, як довго в середньому на досить високому рівні триматиметься імунітет людини після вакцинації. Звісно, це все дуже індивідуальне. З десяти людей, яким зробили щеплення з одного флакона з вакциною, у дев'яти буде хороша імунна відповідь, а в одного ні. Він скаже: погана вакцина. Але ж справа не у вакцині.

Але сьогодні можна говорити, що протягом 9 місяців у 80-90% щеплених буде досить високий імунітет, який гарантує, що людина або не заразиться, або якщо заразиться, перехворіє в легкій формі.

Що буде далі, поки що сказати важко, тому що досліджень і спостережень ще недостатньо. І мало часу минуло від початку пандемії. Але за 9 місяців стане зрозуміло, продовжувати термін дії сертифіката чи говорити про новий етап вакцинації", – говорить Бережнов.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини