MENU

В Україні антибіотики почнуть продавати лише за е-рецептом: коли і як його отримати?

670 3

В Україні антибіотики почнуть продавати лише за е-рецептом: коли і як його отримати?

В Україні у квітні стартує запуск електронних рецептів на антибіотики, які відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта е-рецепта. Це має вирішити проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів, і головне — допоможе попередити розвитку стійкості до протимікробних препаратів, що є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я, пише  ТСН,  інформує UAINFO.org. 

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу.

За його словами, на фоні пандемії фіксується значне зростання продажу антибактеріальних препаратів та збільшення відсотку їхнього використання в лікарнях. Але загроза до вироблення стійкості до антимікробних препаратів зводить нанівець чимало досягнень медичної науки.

"Тому одним із наших пріоритетів у 2022 році буде боротьба зі стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій, що передаються при наданні медичної допомоги. Від 1 січня у закладах охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, запроваджено облік споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву. У переліку 29 лікарських засобів. Ми будемо знати, які саме антибіотики призначають пацієнтам в стаціонарних відділеннях і чому", - сказав Ляшко.

Читайте також: З 1 січня 2022 року у медустановах України почнуть контролювати призначення і застосування антибіотиків, – ЦГЗ

Крім того, за за даними Центру громадського здоров'я , майже 64% людей помилково вважають, що ГРВІ та застуду можна лікувати антибіотиками. У результаті виникає неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій.

"Антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями і зовсім неефективні у боротьбі з вірусними хворобами",  - наголосив Ляшко.

Отримати електронний рецепт, зокрема і на антибіотик, за його словами, можна буде лише після призначення лікаря. В електронному рецепті ліки призначатимуться за діючою речовиною, зазначаючи її лікарську форму та дозування. Крім цього, лікар також вкаже спосіб застосування та тривалість приймання.

Читайте також: Що треба знати про стійкість до антибіотиків

"Пацієнт зможе в аптеці, яка підключена до електронної системи охорони здоровʼя, обрати будь-який із наявних лікарських засобів, котрий містить діючу речовину, зазначену в рецепті. Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем", - пояснив голова МОЗ.

Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.

"Подібна умова діє і для аптек та медичних закладів — необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та відпуску ліків за е-рецептами. Після запуску електронного рецепта на антибіотики, наступними етапами планується запуск електронних рецептів на наркотичні засоби, а потім на всі рецептурні препарати", - підсумував він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини