Заступника голови КМДА підозрюють у заподіянні шкоди екології ртуттю, сума збитку – 40 млрд грн
Обвинуваченим став Петро Пантелєєв (Фото:Офіс генерального прокурора)
Київські правоохоронці повідомили про підозру заступнику голови Київської міської державної адміністрації Петру Пантелєєву та колишньому ліквідатору заводу "Радикал" за фактом завдання шкоди екології ртуттю на 40 млрд грн збитків.
Заступника голови КМДА Петра Пантелєєва підозрюють у тому, що він, незважаючи на зобов’язання, не зайнявся ліквідацією хімічного заводу Радикал у Києві, що призвело до забруднення екології ртуттю, повідомили на сайті Офісу генерального прокурора, інформує UAINFO.org.
За даними слідства, один із заступників голови КМДА з 2014 року є головою міжвідомчої робочої групи щодо вирішення екологічних проблем ВАТ Радикал також на нього покладено обов’язки у сфері цивільного захисту та охорони навколишнього середовища. За інформацією ОГП, протягом 2014−2021 років на території заводу Радикал не проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також демеркуризацію цієї території. Загальний обсяг ртуті та речовин, що містять ртуть, на цій території становить близько 200 тис. тонн.
«Унаслідок засмічення небезпечними відходами території заводу та тривалого непроведення будь-яких заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, екології завдано збитків у розмірі понад 40 млрд грн», — пишуть в Офісі генпрокурора.
Читайте також: "Киев - кладбище радиоактивных отходов со всей Украины", - эколог
Крім того, у межах цього провадження прокуратура одночасно повідомила про підозру колишньому ліквідатору ВАТ Радикал, на якого покладався обов’язок відновити платоспроможність підприємства та провести заходи щодо демеркуризації його території та майна.
На підозру відреагували у КМДА. Тут нагадали, що завод "Радикал" ніколи не був у муніципальній власності і забруднення сталося через власників.
«Попри те, що міська влада забезпечила вивезення понад 300 тонн шкідливих матеріалів, а в листопаді 2021 року з ініціативи міста розпочалася реалізація проєкту щодо безпечної утилізації небезпечних відходів на території, правоохоронні органи сьогодні звинувачують заступника голови КМДА у бездіяльності», — пишуть у КМДА.
Також Адміністрація називає підозри черговою спробою політичного тиску на міську владу, адже «державні органи заблокували спроби міста розробити проєкт утилізації відходів заводу та профінансувати його».
Мер Києва Віталій Кличко заявляв про тиск Офісу президента на владу Києва та минулого тижня, коли Кабінет Міністрів змінив порядок призначення глав райдержадміністрацій у Києві та Севастополі.
Читайте також: Кому потрібен ядерний могильник під Києвом, або Одного Чорнобиля було мало?
Завод "Радикал", що знаходиться на вулиці Червоноткацькій, 61, у Києві з 1951 по 1996 рік виробляв деякі види синтетичних матеріалів, зокрема пінополіуретану, бертолетової солі, гермобутилу, хімічних засобів для захисту рослин. За часів СРСР він був одним із трьох підприємств, що виробляли необхідну для оборони, енергетики та хімічної промисловості продукцію, для створення якої застосовували ртуть. 1996 року завод припинив роботу, а 2000 року його визнали банкрутом.
Після зупинки виробництва токсичні речовини, зокрема радіоактивні, залишилися у ґрунті та обладнанні. Тоді екологічна інспекція зафіксувала на території заводу 134,6 тонни ртуті, 109 тонн сірчаної кислоти, 44 тонни ртутних шламів, 62 тонни соляної кислоти, 12,5 тонни аміаку, 486 тонн — шламів солерозчинення та близько 250 тонн інших видів забруднень.
У 2006 році з території заводу вивезли 127 тис. кг ртуті та 96 тонн забрудненого ртуттю обладнання. І все ж таки близько 6−7 тонн ртуті залишилося.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки