Що перевірити, якщо болить у спині?
Сидяча робота, сон на надто м'якому чи надто жорсткому матраці, незручне взуття і навіть куріння – всі ці звички можуть дорого обійтися нашій спині. Але якщо спина болить кілька днів поспіль, якщо біль постійно посилюється, можливо це прояв серйозних захворювань внутрішніх органів. Розповідаємо, чому може хворіти спина і що варто перевірити насамперед.
За деякими даними, до 80% дорослих чоловіків та жінок одного разу стикаються з болями у різних відділах хребта або з м'язовими болями. Найчастіше причина криється в неправильному способі життя (занадто малорухливому) та надмірному навантаженні на хребет, інформує UAINFO.org з посиланням на портал Goodhouse. Але все ж таки, якщо біль турбує вас кілька днів поспіль, варто звернутися до лікаря: можливо, це симптоми захворювань наступних органів.
Легені
Якщо біль не минає сам собою, якщо ніякі звичні процедури – масаж, зігріваючі гелі та навіть заміна матраца – не допомагають, треба обов'язково звернутися до лікаря та зробити флюорографію. У деяких випадках різкий біль у верхній частині спини може говорити про пневмонію, що розвивається, або навіть пухлини в легенях.
Читайте також: Що буде, якщо випадково з'їсти цвілий хліб та інші продукти?
А якщо біль у спині посилюється при глибокому вдиху, це може бути ознакою дуже серйозного захворювання – легеневої емболії. Особливо небезпечно, якщо ці симптоми виникають після тривалої поїздки в автомобілі або літаку. І зрозуміло, якщо при цьому у вас кровохаркання та почуття слабкості, потрібно терміново звертатися до лікаря.
Нирки та сечовий міхур. Іноді болі в спині можуть попереджати про проблеми з нирками, особливо якщо болючі відчуття ніби віддають у бік. Особливо це актуально, якщо біль супроводжується дискомфортом при сечовипусканні, кров’ю в сечі або зміною кольору сечі.
Якщо біль локалізується під правою лопаткою, це може говорити про проблеми з сечовим міхуром.
Хребет
Сильний біль у спині, що супроводжується високою температурою, а також онімінням або почуттям поколювання в одній або обох руках може говорити про інфекцію хребта, що розвивається. Особливо високою є ймовірність такого діагнозу, якщо у вас діабет, імуносупресія або ожиріння.
Читайте також: Как распознать рак кишечника: пять тревожных симптомов
Серце
У жінок серцевий напад часто супроводжується не болем у грудях, а іншими симптомами: нудота, задишка, сильне почуття втоми, а також біль у щелепі та верхній частині спини.
Ребра
Якщо біль посилюється під час руху (і особливо якщо напередодні ви пережили падіння або іншу травму верхньої частини тіла), варто звернутися до лікаря та попросити направлення на рентген: можливо, ваш біль викликаний переломом ребра або хребта.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки