MENU

Любовне прокляття та дірка у скроні: настав час розгадати таємницю "Смерті на Нілі"

1034 0

Смерть на Нілі

«Смерть на Нілі» - один з найвідоміших романів англійської письменниці Агати Крісті, який уперше був опублікований у Великій Британії у 1937 році. Цей неймовірно захопливий та філігранний детектив став шалено популярним.

І це не дивно. Тут було усе що потрібно: любов, зрада, ревнощі, загадка, єгипетський колорит… Сюжет детективу виявився ну дуже захопливим, а фінал традиційно вибуховим та неочікуваним. Усе як любила Агата Крісті.

Так от, згідно з сюжетом Жаклін де Бельфор (Джекі) просить свою давню шкільну подругу — мільйонерку та світську левицю  Ліннет Ріджвей про роботу для свого нареченого Саймона Дойла. Та усе склалося так, що між Ліннет і Саймоном розпочинається роман й вони одружуються. Молодята відправляються у грандіозний медовий весільний тур. Та покинута Джекі переслідує їх у весільній подорожі  буквально на кожному кроці.  І ось вона вже в Єгипті… Молодята усіма правдами і неправдами намагаються позбутися навіженої колишньої нареченої. Подружжя навіть тікає у круїз по Нілу. Втім, виявляється, що Джекі також зійшла на пароплав. Так би ці троє й скандалили усю дорогу, якби хтось не застрелив Ліннет. Й насправді підозрюваних ну дуже багато. Бо майже кожен пасажир цього пароплаву просто ненавидів мільйонерку стерву. А у самої Джекі звісно що є стовідсоткове алібі. Але таємницю вбивства обов’язково розгадає легендарний детектив Еркюль Пуаро, який також вирішив «прогулятися» по Нілу.

Читайте також: Презентуємо трейлер епічної історії "Абатство Даунтон: Нова епоха"

Звісно що кінематографісти просто не могли не звернути уваги на цей твір й пройти повз. Тож у 1978 році вийшов однойменний британський фільм. У ньому знялась ціла плеяда суперзірок того часу: Пітер Устінов, Міа Ферроу, Бетті Девіс, Меггі Сміт, Джейн Біркін… Стрічка вийшла чудовою й повністю перенесла глядача у загадковий Єгипту, де трапилось жорстоке вбивство. Це кіно стало справжньою класикою. Й звісно, що вже сучасні кінематографісти теж не могли пройти повз такий чудовий сюжет.

Популярний британський актор та режисер Кеннет Брана у 2017 році зробив рестарт ще одному шалено популярному детективу Агаті Крісті - «Вбивство у Східному експресі». Нова версія від Брани виявилась дуже непоганою, та зібрала в «одному потязі» стільки зірок, що навіть очі часом засліплювало. І вже після прем’єри режисер поділився, що планує зняти «Смерть на Нілі». І він це зробив. Втім, другий млинець у Брани вийшов грудкою…

Кеннет Брана, як і в минулому фільмі виконав роль Еркюля Пуаро. У «Вбивстві у Східному експресі» його образ був лаконічним, гармонійним та дуже переконливим. Але цього разу він розчарував, бо ж був наче не у своїй тарілці. Сценарист Майкл Грін чомусь вирішив додати до історії вкрай непотрібні для детектива сентименти. Від того геніальний Пуаро був якимось не зібраним, навіть нудним і геть втратив свою харизму.

Інші виконавці головних ролей теж не вразили. Роль Лінетт зіграла «диво-жінка» Галь Гадот, але й вона  була наче не на своєму  місці. Насправді її героїня була неймовірним стервом, і саме тому  майже усі пасажири того пароплаву бажали їй смерті. А Галь Гадот зовсім не така. Вона супергероїня…

Саймона Дойла зіграв Армі Гаммер… Це здається останній фільм у його кар’єрі після секс-скандалу. Чесно кажучи, актор він дуже посередній. У цьому остаточно можна було переконатися ще у рестарті «Ребекки» у 2020 році. Він ні риба ні м'ясо. Як Гаммера взагалі занесло у цей детектив?

Читайте також: Вышел тизер второго сезона сериала "Бриджертоны"

Але Емма Маккі, яка зіграла Джекі, на диво була блискучою. Вона була навіть більш переконливою, аніж свого часу Міа Ферроу. Тільки Маккі витягнула на своїх тендітних плечах увесь цей сумний та нудний фільм.

Крихітні ролі дісталися Аннетт Бенінг та Роуз Леслі. Вони могли б вразити, але якось зовсім не сяяли… Та й загалом у цій стрічці зірок було набагато менше, аніж у «Вбивстві у Східному експресі». Щось Брана опустив планку…

Повторюсь, сценарист Майкл Грін вирішив додати до класичного сюжету трішечки сентиментів, чим усе зіпсував. Він наче додав чистий оцет до коктейлю із шампанським. Також він трансформував фабулу, додавши нових персонажів і відповідно сюжетні лінії. Разом із тим фільм виявився ну дуже затягнутим. Так в результаті на саме розслідування практично не залишилося часу. Пуаро може й сумно так було, бо довелося не в інтелектуальні ігри грати, а похапцем шукати вбивцю.

А оператор Гаріс Замбарлукіс геть зіпсував усю картинку. А вона могла бути дійсно чарівливою.

Посмак від цієї картини виявився не зовсім приємним. Навіть не вірилось, що можна зіпсувати такий цікавезний детектив. Та виявилося, що можна. Цього разу Кеннет Брана як  постановник стратив. До того ж йому зовсім не вдалося відчути таємничий Єгипет й по-справжньому занурити глядача у його колорит.

Хочеться вірити, що усі свої думки та сили Кеннет Брана просто беріг для свого «Белфасту», який номіновано на «Оскара».

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна СПІВАК, UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини