MENU

Росіяни масово тікають із країни, але можливостей для втечі стає все менше – CNN

2165 0

Росіяни масово тікають із країни, але можливостей для втечі стає все менше – CNN

Пошуки в Google за запитом російською мовою "Як виїхати з Росії?" досягли 10-річного максимуму всередині країни протягом тижня після вторгнення в Україну 24 лютого. Від Москви до Новосибірська та від Санкт-Петербурга до Мурманська росіяни все частіше шукають способи втечі у передчутті похмурого майбутнього в країні, пише CNN, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org.

З середини лютого до початку березня інтерес росіян до теми «еміграції» в Google зріс у чотири рази. При цьому пошуки на тему «туристична віза» зросли майже вдвічі, а «політичного притулку» понад у п’ять разів. Одними з найпопулярніших напрямків для еміграції для росіян стали Австралія, Туреччина та Ізраїль, а також Сербія, Вірменія та Грузія, яка у 2008 році теж зазнала російського нападу.

“Важко точно встановити, скільки росіян насправді виїхало з країни чи дійсно можуть це зробити. Фінансові обмеження, різке зростання цін на поїздки зменшують можливості для втечі з путінської росії”, - пише видання.

26-річна діджитал-маркетолог із Москви Вероніка розповіла, що спочатку не хотіла покидати країну та виходила на антивоєнні акції протесту, але на початку березня почала розуміти, що ситуація погіршується. 

«Поліція почала забирати активістів прямо з їхніх квартир, вивозити людей із метро», — сказала вона CNN, та додала, що поліція прийшла до будинку її батьків у Сибіру, ​​щоб погрожувати їй.

А останньою краплею для неї стала реакція більшості російського населення, яке, за її словами, здебільшого «вірить телепропаганді». 

Попри те, що Путін назвав втікачів зрадниками, відтік громадян із країни не зупиняється. І політичні переслідування є лише однією з причин, чому частина росіян намагається втекти. Зокрема деякі сім’ї не вірять, що ситуація всередині країни покращиться, вони занепокоєні можливим призовом своїх синів в армію або хочуть отримати західну освіту для своїх дітей, вважає Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Carnegie Moscow.Центр.

Читайте також: Коханка Путіна Аліна Кабаєва таємниче зникла: уряд Швейцарії не знайшов "жодних ознак" її присутності в країні

Так, для 16-річного Ніколая, якого батьки через Вірменію відправили до Грузії, стало відкриттям, скількох знайомих він там зустрів. За словами міністра внутрішніх справ Грузії Вахтанга Гомелаурі, з початку війни в Україні лише до 16 березня  до країни вїхали понад 30 400 росіян, тоді як виїхали понад 17 800. За його словами, це майже в 14 разів більше, ніж за аналогічний період 2019 року до пандемії Covid-19. Крім того, до Грузії приїхало майже в 10 разів більше білорусів.

Варіанти авіарейсів з Росії постійно зменшуються, а спроби перетнути сухопутні кордони також є проблематичними, оскільки країна заборонила своїм громадянам виїжджати за межі країни наземним транспортом у 2020 році, офіційно через пандемію коронавірусу.

Подружній парі, яка проживає в Москві, теж важко виїхати. Вони розповіли, що люди масово купують квитки до Вірменії, які зараз коштують у п’ять разів дорожче, ніж до вторгнення. Для багатьох людей це не по кишені. Для того, щоб виїхати наземним транспортом, потрібно мати документи про вакцинацію від коронавірусу, але в самій Росії можна вакцинуватись лише “Sputnik V”.

Оскільки втеча з Росії стає з кожним разом дорожчою, виїхати можуть в основному молоді, добре освічені люди із достатнім рівнем заробітку раніше. Для Росії це в основному технологічний клас. За кілька днів після вторгнення в соцмережах вони ділились інформацією про можливі шляхи втечі з Росії та Білорусі.

“Вік і статус тих, хто виїжджає з Росії, викликають питання про те, що цей рейс означає для майбутнього країни. Той факт, що російських дисидентів зараз витісняють з країни, може ускладнити будь-які зміни в суспільстві в найближчі місяці та роки. Однак це мало турбує Путіна”, - пише видання.

“Путін не піклується про відтік мізків, він піклується лише про свій режим. Йому корисно позбутися інакодумців і зробити так, щоб усі мовчали й боялися”, -  – сказав представник Фонду «Вільна Росія» в Грузії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини