MENU

Найсильніша криза за 10 років: кількість вакансій на ринку праці зменшилася у 30 разів

855 0

Найсильніша криза за 10 років: кількість вакансій на ринку праці зменшилася у 30 разів

Через проблеми з працевлаштуванням спеціалісти зменшили свої зарплатні очікування.

Український ринок праці переживає найсильнішу кризу за останні 10 років: станом на середину квітня кількість відкритих вакансій зменшилася у 30 разів у порівнянні з довоєнним періодом. Про це свідчать дані дослідження кадрового порталу grc.ua, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Компанії оптимізують витрати, скорочують заробітні плати та бонуси чи взагалі звільняють співробітників. Відтак конкуренція серед пошукачів зростає. У роботодавців, своєю чергою, з’являється більший вибір спеціалістів на свої вакансії, вони починають диктувати свої правила, ринок праці перетворюється на "ринок роботодавця", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Україна втратила 80% митних надходжень через повномасштабну війну з Росією

З початком війни переважна більшість роботодавців (78%), як показали дослідження кадрового порталу, здійснили непопулярні заходи стосовно своїх співробітників. Чверті опитаних не виплатили заробітну плату. Звільнили або скоротили працівників у 16,5% компаній, 10% відправили у відпустку своїм коштом. Чверть опитаних, якщо й працює, то отримує неповну виплату заробітної плати, найбільше респондентів відповіло, що їм скоротили заробітну плату більше ніж на 30%.

Зазначається, що змінилася також структура пропозицій роботи у розрізі регіонів. Так, у регіонах, які найбільше відчули на собі військову агресію РФ, зменшилася кількість робочих місць та зросла конкуренція. Релокація підприємств у безпечні регіони України, внутрішня та зовнішня міграція спеціалістів стали причиною того, що у західних областях збільшилася кількість пропозицій роботи.

Аналітики зазначили, що через проблеми з працевлаштуванням спеціалісти зменшили свої зарплатні очікування.

Читайте також: Financial Times: Україні потрібен амбітний новий "План Маршалла" від Європи

"Останнє опитування grc.ua показало, що майже дві третини пошукачів (65%) в умовах кризи на ринку праці готові знизити свої зарплатні апетити. Найбільша частка (26%) з тих, хто готовий заради влаштування на роботу отримувати меншу заробітну плату, згодні зменшити її на 10-25%", - йдеться у повідомленні.

Крім цього, спеціалісти стали пропонувати свої кандидатури на вакансії нижче за свій звичний рівень кваліфікації.

"Якщо до війни в категорії топменеджмент було досить багато пропозицій роботи, то сьогодні керівники та директори не надто затребувані. Для них у квітні було відкрито 1,7% вакансій від усіх актуальних. Отже, на позиції middle рівня в умовах дефіциту роботи стали відгукуватись топові фахівці", - йдеться у дослідженні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини