Українці й надалі зможуть заїжджати до Польщі за внутрішніми паспортами
Контролювати проставлення печатки про перетин кордону з Польщею потрібно тільки у закордонному паспорті.
Українці й надалі можуть заїжджати та виїжджати з Польщі по внутрішньому паспорту громадянина України, як старого зразка, так і нового - у формі ID-картки. Печатка про перетин кордону з Польщею ставиться тільки у паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).
Про це повідомила речниця Кризового медіацентру при Посольстві України в Польщі Юлія Бородій в ефірі інформаційного телемарафону, інформує UAINFO.org.
За її словами, до Польщі прибуло понад 2 млн людей. Під час воєнного стану, у зв’язку з тим, що виготовити закордонний паспорт на сьогодні є проблематично, українцям надалі подовжена можливість перетинати кордон з Польщею по внутрішньому паспорту громадянина України як старого зразка, так і нового – у формі ID карти. Якщо говорити про дітей, то неповнолітні громадяни України можуть перетнути кордон на підставі свідоцтва про народження або якщо вони вписані до паспортів своїх батьків.
Бородій звернула увагу, що контролювати проставлення печатки про перетин кордону потрібно тільки у закордонному паспорті.
"Печатка про перетин кордону ставиться тільки у паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Якщо людина перетинає кордон за внутрішнім паспортом старого зразка або нового у формі ID-картки печатку, зрозуміло, немає куди поставити Але це не означає, що виїзд особи не фіксується. Існує єдиний реєстр, єдина Європейська база про перетин кордону, в якій фіксуються в’їзди та виїзди всіх громадян" - зазначила вона.
Речниця пояснила, що громадянам України, які прибувши до Польщі, потребують підтвердження про свій в’їзд після 24 лютого, зокрема, для виготовлення документів на території Польщі на отримання допомоги або для звернення у медичні установи. Така особа може звернутися до відповідно компетентних органів Польщі, воєводських управлінь, де буде підтверджено перетин кордону даною особою. Це буде зроблено на основі даних єдиної європейської бази про перетин кордону, доступ до яких мають воєводські управління.
"Для громадян України, які прибули у Польщу за внутрішнім паспортом, але планують продовжити далі пересування територією ЄС, необхідно в обов‘язковому порядку звернутись до консульських установ України на території Польщі. Там потрібно отримати свідоцтво, яке підтверджує громадянство України та підтверджує особу. Це свідоцтво є двомовне - українською та англійською мовою. Внутрішній паспорт України містить інформацію тільки українською мовою, для того, щоб інші закордонні установи могли відчитати ті дані, які зазначені у внутрішньому паспорті необхідно отримати зазначене свідоцтво" - акцентувала речниця кризового медіацентру при Посольстві України в Польщі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки