MENU

"Ідеальна мобільна труна": з'ясувався серйозний дефект російських танків, через який екіпаж приречений

2977 0

"Ідеальна мобільна труна": з'ясувався серйозний дефект танків Росії, через який екіпаж приречений

Російські танки, задіяні у війні проти України, мають конструктивний недолік – ефект "джека із коробки", через який перетворюються на "ідеальні мобільні труни" для окупантів. Фахівців не дивує, що українській армії вдається знищувати їх десятками за день.

Про це пише CNN, підкреслюючи, що танки армії РФ з відірваними баштами – це лише остання ознака того, що РФ не розраховувала на довгі бойові дії й не очікувала такої відсічі. Також зазначається, що Захід знав про цей недолік російської техніки ще з часів війни у Перській затоці, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org

Вважається, що з початку вторгнення в Україні було знищено сотні танків путінської армії. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес 25 квітня підрахував, що росіяни втратили вже до 600 одиниць лише цієї техніки. Хоча за даними Генштабу ЗСУ, за повні 63 дні війни окупанти позбулися 939 танків, причому 21 – за попередню добу.

Ефект "джека із коробки"

Іноземні експерти стверджують, що проблеми військ РФ не обмежуються великою кількістю втрачених танків. Посилаючись на знімки із поля бою, вони кажуть, що ця російська військова техніка страждає від дефекту, про який західні військові знають уже кілька десятиліть і яку називають ефектом "джека із коробки" (англ. jack-in-the-box – буквально "стрибунець", іграшкова фігурка, прикріплена пружиною, що вискакує з коробки, коли відкривається кришка). Москва, вважають аналітики, мала передбачати появу проблеми.

"Проблема пов'язана з тим, як зберігаються боєприпаси. На відміну від сучасних західних танків, російські несуть у своїй вежі кілька снарядів. Це робить їх дуже вразливими, тому що навіть непряме влучення може викликати ланцюгову реакцію, яка підірве весь їхній боєзапас до 40 снарядів. А ударної хвилі, що утворилася, може бути достатньо, щоб підірвати башту танка на висоту двоповерхового будинку", – пояснюють експерти.

Їхні слова підтверджують багато відео в соціальних мережах, які демонструють, як легко горить техніка окупантів від прямого влучання ракетою з іноземних комплексів Javelin, NLAW або українського ПТРК "Стугна".

Радник Програми вивчення РФ у Центрі нової американської безпеки Сем Бендетт наголошує: те, що весь світ спостерігає у російських танків, – це конструктивний недолік. Через будь-яке вдале влучення у танку швидко загоряються боєприпаси, викликаючи потужний вибух, тому його башту буквально зносить.

Читайте також: ЗСУ ліквідували російського розвідника з позивним "Путін"

"Недолік означає, що екіпаж танка – зазвичай дві людини у башті й третя за кермом – як сидячі качки: якщо ти не виберешся протягом першої секунди, тобі кінець", – підтримав його думку аналітик оборонної промисловості, який спеціалізується на наземних бойових діях, і колишній офіцер британської армії Ніколас Драммонд.

РФ не засвоїла уроки

За словами Драммонда, розриви боєприпасів створюють проблеми майже для усієї бронетехніки, яку Росія використовує в Україні. Він навів приклад бойової машини піхоти БМД-4, у якій зазвичай може перебувати до трьох людей екіпажу та яка може перевозити ще п'ять солдатів. Експерт зазначає, що вона, як і російські танки, виявилася "ідеальною мобільною труною", яку знищує пряме влучання ракети.

"Але конструктивний недолік танків РФ повинен бути ще більш дратівливим для Москви, оскільки про проблеми так широко повідомлялося раніше. Вони привернули увагу західних військових ще під час воєн у Перській затоці проти Іраку в 1991 і 2003 роках. Тоді та ж доля спіткала велику кількість танків Т-72 іракської армії російського виробництва – протитанковими ракетами було знесено башти", – пояснив Драммонд.

Коли серія Т-90 – наступник танка Т-72 – надійшла на озброєння ЗС РФ у 1992 році, броня техніки була модернізована, але система заряджання ракет залишилася такою ж, як і у попередника, що зробило її так само вразливою. Т-80 – ще один російський танк, який брав участь у бойових діях під час вторгнення в Україну, – має аналогічну систему заряджання ракет.

Читайте також: "Возмездие": окупанти на викраденому ВАЗ потрапили під удар українського дрону. ВІДЕО

Тому експерт висловив переконання, що на відміну від Заходу, який змінив такі моменти у своїй військовій техніці, РФ не засвоїла уроків із Іраку. Відтак багато з її танків в Україні мали аналогічні конструктивні недоліки з їхніми ракетними системами із автоматичним заряджанням.

Екіпаж важко замінити

Видання CNN зазначає, нібито нині немає простого способу дізнатися, скільки точно російських танків було знищено за ці вже понад два місяці війни в Україні. Веб сайт Oryx з відкритим вихідним кодом 28 квітня повідомив, що щонайменше 300 танків путінської армії було ліквідовано, а ще 279 пошкоджено, кинуто або захоплено.

Проте портал підраховує тільки ті випадки, коли він має візуальні докази, тому російські втрати можуть бути набагато вищими. І вони стосуються не лише техніки. Коли британський міністр оборони Бен Воллес повідомив Палаті громад про дані в 580 знищених українськими військовими танків РФ, він також сказав, що під час вторгнення було вбито понад 15 тис. російських військовослужбовців.

"Важко сказати, скільки з них складають екіпажі танків, але безсумнівно те, що замінити їх непросто. Навчання екіпажу танка може зайняти до 12 місяців і це вважається швидким", – сказав колишній танкіст Сил оборони Фінляндії Алескі Ройніла.

Експерти переконані, що для Росії замінити сотні членів екіпажу на цьому етапі війни було б непростим завданням, особливо коли танки, які вони повинні використати, мають такі недоліки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини